Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sud
ilustračné: thinkstockphotos.com
24. októbra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Prípad skoro 12 rokov starej vraždy prerokujú odznova

Prípad skoro 12 rokov starej vraždy bude Okresný súd Bratislava I pojednávať odznovu. Ako vysvetlil predseda senátu, pri preštudovaní spisu zistil, že senát s pôvodným predsedom, ktorý odišiel v marci tohto roku do dôchodku, pri oboznamovaní procesných strán pochybil a veľká časť dokazovania bola teda v tomto prípade nezákonná.

V prípade vynesenia rozsudku by tak odvolací súd prípad prvostupňovému vrátil a odznovu by sa pojednávalo tak či tak. Súd v tomto prípade musí nanovo vykonať všetko dokazovanie vrátane výsluchov svedkov.

Obžalovaný Martin J. si neprevzal dve predvolania a na súd sa v pondelok nedostavil. Skontaktovať sa s ním nevie ani jeho advokát. Na ďalšie pojednávanie by ho teda mala predviesť polícia. V prípadoch, keď sa v prejednávanej veci zmení zákonný sudca, je potrebný súhlas obžalovaného s touto zmenou, inak sa musí pojednávať odznova. V tomto prípade však vzhľadom na uvedené okolnosti jeho súhlas nebude potrebný.

Rozsudok v tejto kauze sa na súde očakával už v januári a následne vo februári tohto roku. Obžalovaný Martin J., ktorý dlhodobo súhlasil s konaním v jeho neprítomnosti, však v januári súhlas zrušil a zároveň zaslal súdu potvrdenie o práceneschopnosti. Vo februári zase jeho advokát informoval, že mal dopravnú nehodu v Maďarsku a musel byť hospitalizovaný. Následne odišiel pôvodný predseda senátu do dôchodku. „Je absurdné, že si štát 11 rokov nevie poradiť s človekom obvineným z vraždy,“ skonštatoval dnes právny zástupca otca zavraždeného Michala H. Samotný otec, ktorý sa na pojednávaní pravidelne zúčastňuje, vyhlásil, že prestáva veriť v spravodlivosť.

Vo veci vraždy z februára 2005 je obžalovaný Martin J. Podľa prokuratúry v blízkosti Humenského námestia v etržalke po predošlej hádke zaútočil na 26-ročného Michala H. Podľa obžaloby mu udieral hlavou o zem, kopal ho a bil ho päsťami. Svedkovia incidentu zavolali na miesto záchranku, zdravotníci však po príchode skonštatovali smrť Michala H. Martin J. je stíhaný na slobode, s obeťou sa poznal. Prípad na súde sprevádzajú časté odročenia. Pojednávanie spomalila aj smrť jedného z prísediacich sudcov a taktiež opakované neúspešné predvolania niektorých svedkov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X