V prípade krádeže onkologických liekov už padli prvé obvinenia. Polícia zadržala viacero osôb

Národný onkologický ústav
ilustračné. SITA

Policajti počas uplynulých dní intenzívne pracovali na prípade podozrenia z krádeže onkologických liekov – citostatík. Národný onkologický ústav podal trestné oznámenie už 13. novembra tohto roku.

Podľa prijatého oznámenia sa mali v priestoroch Národného onkologického ústavu v Bratislave viaceré osoby dopúšťať krádeže liekov určených na onkologickú liečbu pacientov a následne ich predávať.

Polícia počas vyšetrovania prípadu zrealizovala celkovo štyri domové prehliadky a jednu prehliadku iných priestorov, v rámci ktorých boli zaistené potrebné dôkazy, ako napríklad výpočtová technika, ale aj onkologické liečivá, ktoré boli predmetom obchodovania. Okrem uvedeného bola v rámci domových prehliadok zaistená aj značná finančná hotovosť.

Začiatkom decembra polícia zadržala viacero osôb a podala návrh na ich väzobné stíhanie. Za uvedené konanie hrozí obvineným trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

S prihliadnutím na závažnosť a citlivosť vyšetrovaného prípadu a aj preto, aby jeho ďalšie objasňovanie nebolo zmarené, nemôže v súčasnosti polícia poskytnúť bližšie informácie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk