Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie parkovacia politika parkovisko autá cesta petržalka bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Príprava parkovacej politiky pokračuje, magistrát hľadá dodávateľa softvéru pre parkovací systém

Vyhlásením verejného obstarávania Bratislava pokračuje v príprave parkovacej politiky.

Bratislava hľadá dodávateľa softvéru pre parkovací systém. Hlavné mesto pokračuje v príprave spustenia parkovacej politiky vyhlásením verejného obstarávania na centrálnu časť parkovacieho systému, ktorým je informačný systém. V tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

Tento informačný systém je základom pre zabezpečenie funkčného parkovania na území mesta a mestských častí a vytvorí tiež podmienky pre fungovanie ďalších častí parkovacieho systému, akými sú napríklad parkovacia aplikácia pre používateľov, kontrolný systém parkovania alebo platba cez parkomaty,“ uvádza mesto.

Modul parkovacích kariet

Parkovací systém v tejto časti obstarávania získa modul centrálnej databázy vydaných parkovacích oprávnení, ktorý bude slúžiť na overenie platnosti parkovania zakúpeného z rôznych zdrojov.

Modul parkovacích kariet, ktorý je tiež súčasťou aktuálnej súťaže, bude plne integrovaný so štátnymi registrami na zjednodušenie registrácie obyvateľov,“ vysvetľuje mesto s tým, že údaje, ktoré už registre obsahujú, nebude nutné opakovane zadávať, ale systém ich dokáže doplniť a overiť.

Bratislava obstaráva analýzu, implementáciu, testovanie a nasadenie do produkcie a tiež štvorročnú prevádzku parkovacieho systému ako službu s opciou na ďalšie štyri roky, pričom bude vlastníkom všetkých dát systému,“ doplnil magistrát.

Ceny aj skúsenosti

K nosnej časti parkovacieho systému bude mesto postupne obstarávať ďalšie moduly pre komplexné zabezpečenie parkovacej politiky.

Zárukou transparentnosti procesu obstarávania bude komisia doplnená o zástupcov odbornej verejnosti a médií, ktorá bude hodnotiť aj kvalitu predkladaných ponúk,“ uvádza mesto a dodáva, že komisia bude hodnotiť okrem ceny aj skúsenosti uchádzačov s obdobnými projektami a referencie z iných miest, ako aj popis ponúkaného riešenia so zhodnotením technických kvalít.

Dôležitým kritériom je aj spôsob dodania ParkSysu – teda ako bude projekt u dodávateľa riadený, hodnotiť sa bude aj jeho risk plán či štruktúra navrhnutého projektového tímu a súčinnosť s hlavným mestom,“ doplnilo mesto.

Súvisiace služby

Magistrát pripravuje aj ďalšie súťaže na súvisiace služby – projekty organizácie dopravy a dopravné prieskumy pre nové parkovacie zóny, mobilnú aplikáciu či parkomaty.

Pri navrhovaní a príprave regulovaných zón parkovania spolupracujeme s mestskými časťami tak, aby spustenie celomestskej parkovacej politiky v roku 2021 bolo podložené dátami a prinieslo čo najviac benefitov pre rezidentov,“ doplnilo mesto.

Lehota na predkladanie ponúk na informačný systém je do 28.septembra a súťaž bude prístupná aj pre zahraničné firmy, ktoré môžu predkladať ponuky v anglickom jazyku.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X