Pripravili cyklistickú akciu na podporu hendikepovaných. Tadiaľto povedie trasa

cyklistika, bicykel
pixabay.com

Cyklistická trasa má 48 kilometrov, cyklojazda bratislavským regiónom sa začne na námestí pred kostolom v Stupave

BRATISLAVA 30. júla – Podpora hendikepovaných športovcov, cykloturizmu v bratislavskom regióne, pikniková atmosféra a aktívny relax v prírode, to sú ciele štvrtého ročníka podujatia Piknik&Bike bez bariér, ktoré v sobotu 8. augusta organizujú Bratislavský samosprávny kraj (BSK) a občianske združenie Parasport24. Cieľom projektu je búranie bariér a začlenenie hendikepovaných športovcov medzi zdravých. Cyklojazda krajom sa začne o 10:00 na námestí pred kostolom v Stupave. Ako dnes pred novinármi povedal predseda BSK Pavol Frešo, trasa pokračuje k Cyklomostu slobody v bratislavskej Devínskej Novej Vsi, cez hrad Devín k obchodnému centru na nábreží Dunaja, popri moste Apollo a končí sa v areáli Divoká voda v Čunove. Príchod tam organizátori plánujú o 14:00.

Oddychové zóny počas 48-kilometrovej trasy ako aj občerstvenie pripravili pri Cyklomoste slobody a pri obchodnom centre na nábreží Dunaja v Bratislave. Na Divokej Vode v Čunove na návštevníkov čakajú športy na divokej vode, koncert a ľudia si budú môcť požičať aj piknikové koše. Deti zabavia animátori, tvorivé dielne a súťaže. O 18:00 pripravili organizátori aj tombolu.

Občianske združenie Parasport24 založili v roku 2006 a venuje sa organizácii projektov na podporu hendikepovaných ľudí, ktorí majú ako jednotlivci obmedzené podmienky na získavanie finančných prostriedkov pre vlastný rozvoj.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk