Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dreamstime_l_29580683.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Dreamstime
25. septembra 2018 ŠportIné od BratislavaDen.sk Diskusia()

Pripravte svoje lyže na sezónu včas

BRATISLAVA 25. septembra 2018 (BD/PR) – Každý by sa mal na zimnú dovolenku a na pobyt vo vyššej nadmorskej výške dobre pripraviť. Vďaka celodennému športovaniu v chladnom či sychravom počasí sa môže telo ľahko vyčerpať a oslabiť. Preto je pred sezónou odporúčané nielen skontrolovať svoje športové vybavenie, ale utužiť aj svoj organizmus.

Ak ste vášniví lyžiari, určite chcete mať svoje lyže pripravené na zimnú sezónu včas a nenecháte sa ukrátiť o nádherné zážitky v zasneženej prírode zbytočnými komplikáciami. Je dôležité dať lyže do profesionálneho servisu, pretože len tak budete mať kvalitu svojho športového vybavenia zaručenú. Ak ste v minulých lyžiarskych sezónach zažili, že sa vám pri lyžovaní lepí sneh na sklznicu a vaše lyže idú pomalšie než iné alebo že je sklznica poškriabaná či inak poškodená, neváhajte a nechajte si svoje zimné športové vybavenie skontrolovať odborníkom. Rozdiel na svahu celkom určite spoznáte. Treba však pamätať na to, že servisné strediská bývajú pred zimnou sezónou vyťažené, takže je nutné objednať sa včas.

Bezpečnosť nadovšetko

Iste viete, že platí pravidlo, že už po siedmich dňoch intenzívneho lyžovania je nutné lyže kontrolovať, keď sa chcete na zjazdovke cítiť naozaj bezpečne. A to v každom prípade, či používate lyže značky Fischer, Rossignol, Salomon alebo Head. V rámci servisnej prehliadky si nezabudnite dať skontrolovať ani viazanie, ktoré výrobcovia odporúčajú kontrolovať raz ročne. Vďaka kvalitnej údržbe v profesionálnom servise zaručíte svojim lyžiam nielen vyššiu životnosť, ale aj to, že na svahu dosiahnete lepší športový výkon. A navyše, ušetríte si tým aj množstvo finančných prostriedkov a tiež stresu.

Kontrola a servis lyží

Dôležité je zistiť, či sa na hranách lyží nenachádzajú známky hrdzavenia a či sú poriadne nabrúsené. Ak nie sú, dajte si ich nabrúsiť do spoľahlivého servisu, kde vám opravia aj všetky skorodované miesta či prípadné ryhy na sklznici. Lyže je dobré v priebehu sezóny niekoľko krát voskovať, aby si uchovali svoju kvalitu a výkonnosť. Každý lyžiar má pravdepodobne svoj vlastný spôsob voskovania lyží, no podstatné je, aby bol vosk vždy rovnomerne rozotrený, po celej dĺžke sklznice. Vosk je možné nahrievať aj žehličkou a nechať odkvapkávať alebo ho vtierať do materiálu za studena, čo je však namáhavejšie. Obe metódy si vyžadujú trochu zručnosti aj praxe. Rovnako, ako výber vosku. Nie vždy je totiž ľahké odhadnúť, aké budú na zjazdovke snehové podmienky. Sneh môže byť vlhký, mokrý, ale aj suchý. Najvhodnejšia možnosť je použiť univerzálny vosk, no pokiaľ chcete podávať naozaj dobré športové výkony, lepšie je nechať si poradiť od odborníkov. Po lyžovačke je dôležité lyže uskladniť v čistom a suchom prostredí, nikdy ich nenechávajte mokré v plastovom obale.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X