Pripravujeme sa na zavedenie parkovacej politiky, hovorí riaditeľka BID

Gettyimages elektricka ilustracne mhd doprava.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

S hlavným mestom a Bratislavským samosprávnym krajom už dlhšie komunikujú o opatreniach, ktorými bude potrebné verejnú dopravu posilniť.

Bratislavská integrovaná doprava (BID) sa pripravuje na zavedenie celomestskej parkovacej politiky v hlavnom meste SR. Ako pre agentúru SITA uviedla generálna riaditeľka BID Zuzana Horčíková, očakávajú výrazný nárast dopytu po verejnej doprave práve po zavedení parkovacej politiky v roku 2021.

Hlavnému mestu sme pripravili ideový materiál, v ktorých smeroch je potrebné posilniť dopravu,“ vysvetlila Horčíková.

Ako ďalej uviedla, s akcionármi BID, teda s hlavným mestom a Bratislavským samosprávnym krajom, už dlhšie komunikujú o opatreniach, ktorými bude potrebné verejnú dopravu posilniť. Ťažiskom bude podľa nej posilnenie kapacít jednotlivých spojov, pri ktorých budú musieť BID ako koordinátor a dopravcovia intenzívne reagovať na dopyt.

Budeme musieť zabezpečiť dostatočnú kapacitu, aby sa ľudia do svojho cieľa dostali,“ vysvetlila Horčíková. Zavedenie parkovacej politiky bude z pohľadu BID ďalším faktorom, ktorý môže cestujúcu verejnosť prinútiť k výmene osobných automobilov za verejnú dopravu. Za najdôležitejší atribút však považuje čas, za ktorý sa cestujúci dostanú z bodu A do bodu B.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk