Prípravy na majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sú v plnom prúde a aj prezident Medzinárodnej hokejovej federácie je spokojný

Stretnutie s prezidentom iihf fasel hokej majstrovstva 1.jpg
Zdroj: bratislava.sk

René Fasel, prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF), je zatiaľ s prípravami 2019 IIHF majstrovstiev sveta spokojný.

V Bratislave a Košiciach sa o necelé dva mesiace uskutočnia majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Podľa prezidenta Medzinárodnej hokejovej federácie ide všetko podľa plánu a s napredovaním je spokojný. Povedal to na pondelkovej návšteve, počas ktorej si pozrel aj Zimný štadión Ondreja Nepelu.

René Fasel navštívil Zimný štadión Ondreja Nepelu už v minulosti, predovšetkým z majstrovstiev sveta 2011. Na prvý šampionát na Slovensku v ére samostatnosti si rád spomína. „Slovensko už vtedy ukázalo, že je hokejová krajina a predpokladám, že to ukáže aj tentoraz. Veď hokej je u vás šport číslo jeden,“ povedal René Fasel.

Podľa Fasela je veľkou výhodou Slovenska, že má k dispozícii dve haly, ktoré poskytnú komfort hráčom i divákom. „Pre organizáciu majstrovstiev sveta je bratislavský štadión veľmi dobrá aréna, keďže poskytuje pre hráčov moderné zázemie a pre divákov veľký komfort. Má dobré tréningové plochy a priestory pre VIP hostí. V Európe nie je veľa podobných hál s takými perfektnými podmienkami. V Košiciach som bol už dávnejšie, ale aj tamojšia hala spĺňa všetky kritériá,“ povedal Fasel.

Stretnutie s prezidentom iihf fasel hokej majstrovstva 1.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Faselovi sa pozdáva aj rozhodnutie o umiestnení tímu Slovenska do základnej skupiny v Košiciach. Pred 8 rokmi hrali Slováci v Bratislave. „Nevidím v tom žiaden problém. Dokonca si myslím, že to pomôže šampionátu a obe arény budú plné. Bratislava bude tentoraz medzinárodnejšia, do tohto mesta prídu predovšetkým fanúšikovia z Česka a Ruska. Košice budú žiť so slovenským tímom. Turnaj na Slovensku bude mať úspech,“ teší sa na elitný turnaj už teraz.

Rovnako ako René Fasel, aj primátor Bratislavy Matúš Vallo sa na majstrovstvá sveta veľmi teší. „Ako rekreačný športovec, amatérsky hokejista aj ako patriot si prajem úspech hlavne slovenského tímu. Ako reprezentant hostiteľského mesta aj krajiny si zo všetkého najviac prajem, aby hokejové zápasy aj stretnutia fanúšikov boli v duchu fair-play. Pretože práve fair-play je v emóciami nabitom období tá najväčšia hodnota. Verím, že Bratislavčania rovnako ako pri iných príležitostiach prejavia pohostinnosť, srdečnosť aj pravé športové emócie,“ uviedol po stretnutí s prezidentom IIHF primátor Bratislavy, Matúš Vallo.

Stretnutie s prezidentom iihf fasel hokej majstrovstva 2.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Na zahraničných fanúšikov sa zameral predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba: „Teším sa, že majstrovstvá budú v Bratislave, v Bratislavskom samosprávnom kraji. Čo sa týka nášho príspevku, máme ambíciu, aby si zahraniční návštevníci pozreli aj ďalšie miesta v našom kraji, konkrétne v malackom, seneckom a pezinskom okrese. Robíme na tom, aby bolo Slovensko dôstojným hostiteľom a aby sme čo najlepšie návštevníkom odprezentovali náš krásny kraj.

Bratislavský magistrát sľúbil pre držiteľov vstupeniek v deň zápasu bezplatnú prepravu mestskou hromadnou dopravou. Zároveň primátor vyhlásil výtvarnú súťaž pre deti o vstupenky do skyboxu počas rozhodujúcej fázy šampionátu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk