Prišla do Ružinova kríza? Obyvateľ "nenápadne" odniesol časť ohrádky na vianočné stromčeky

Ukradnutá vianočná ohrádka
Foto: Facebook/ Ružinov Pozitív - koláž Bratislavadeň

Starší obyvateľ išiel do akcie priamo za bieleho dňa a neodradila ho ani okoloidúca. Časť z ohrádky naložil do auta, zvyšok odhodil za kríky.

Energetická kríza sužuje už niekoľko mesiacov celý svet vrátane Slovenska. Neustále rastúce náklady na energie, pohonné látky či potraviny prinútili mnohých ľudí šetriť a prehodnotiť, na aké veci utrácajú. Šetriť začali aj bratislavské mestské časti.

Niektorí obyvatelia sú však zrejme na tom až tak zle, že musia siahnuť po núdzovom riešení. Platí to aj pre nasledujúci incident, ktorý bol zdokumentovaný prostredníctvom fotografií na sociálnej sieti.

Udržateľnejšie Vianoce

Starší pán si v Ružinove vyhliadol drevenú ohrádku na vianočné stromčeky. Tieto ohrádky sú súčasťou projektu, za ktorým stoja magistrát, spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) a Komunálny podnik Bratislavy.

Cieľom je vyzbieranými živými stromčekmi po Vianociach prispieť k udržateľnosti a podporiť cirkulárnu ekonomiku. Vlani sa vyzbieralo viac ako 200 ton stromčekov, ktoré boli spracované na hodnotný kompost. Odvoz stromčekov z ohrádok prebehne do soboty 25. februára.

ukradnutá vianočná ohrádka
Pán vzal z miesta časť drevenej ohrádky. Foto: Facebook/ Ružinov Pozitív

Časť si naložil do auta

Obyvateľ prišiel na miesto počas bieleho dňa, pred okolím ho zakrývali z jednej strany parkujúce autá. Na nič nečakal a pustil sa do demontovania drevenej ohrádky, v ktorej boli živé stromčeky.

Podľa jednej z fotografií prechádzala okolo pána žena so psom, no neodradilo ho to a pokračoval v demontáži ďalej. Časť z dreva naložil do auta a zvyšok skryl za kríky.

ukradnutá vianočná ohrádka
Okolo muža prechádzala psíčkarka. Foto: Facebook/ Ružinov Pozitív

„Aj my vnímame, že doba je zlá a náklady na kúrenie enormne stúpli a možno je pán vo finančnej tiesni, ale toto nie je riešenie. Nabudúce si niekto vyrúbe strom a odnesie domov?“ píše sa v príspevku. Čo si myslíte o takomto konaní vy?

ukradnutá vianočná ohrádka
Časť skryl za kríky. Foto: Facebook/ Ružinov Pozitív

Čo si myslíte o tomto incidente?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk