Príspevkové organizácie mesta budú mať nových riaditeľov, mesto pripravuje výberové konania

knihy, kniznica
Foto: ilustračné, SITA

Mesto chce nájsť šéfov do galérie, ZOO, mestskej knižnice alebo mestského múzea.

Hlavné mesto pripravuje výberové konania na riaditeľov príspevkových organizácií mesta. Do konca roka plánujú vyhlásiť výberové konania na šéfov Galérie mesta Bratislavy a Bratislavského kultúrneho a informačného strediska a začiatkom budúceho roka chcú vybrať riaditeľa Správy telovýchovných a rekreačných zariadení, Zoologickej záhrady Bratislava, Mestskej knižnice v Bratislave, Mestského múzea mesta Bratislavy a Mestského ústavu na ochranu pamiatok. Informoval o tom hovorca Bratislavy Peter Bubla.

V doterajších výberových konaniach mesto obsadzovalo pozície predsedov predstavenstiev mestských podnikov, členov predstavenstiev v mestských podnikoch Odvoz a likvidácia odpadu, Bratislavská vodárenská spoločnosť, Dopravný podnik Bratislava, ako aj pozície riaditeľov mestských príspevkových organizácií Mestské lesy v Bratislave, Generálny investor Bratislavy či Marianum – Pohrebníctvo mesta Bratislavy.

Jasné pravidlá a transparentnosť

Proces výberu nových šéfov príspevkových organizácií mesta má byť rovnaký ako v predchádzajúcich prípadoch. „Opäť sa teda bude riadiť jasnými pravidlami, pôjde o viackolový výber aj s verejnou časťou, vo výberových komisiách budú odborníci a o postupe celého výberu budeme opäť transparentne informovať,“ uviedol Bubla.

Som veľmi rád, že úspešne pokračujeme s výberovými konaniami aj v ďalších mestských organizáciách a prispievame tak k zvýšeniu transparentnosti na všetkých úrovniach mesta. Vážim si dlhoročné skúsenosti riaditeľov a riaditeliek našich príspevkových organizácií, ktoré, verím, uplatnia v prípade ich záujmu opätovne sa o funkciu uchádzať,“ povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk