Problematická križovatka v Ružinove straší chodcov, vodiči v úseku jazdia prirýchlo a chýba aj chodník

Križovatka na priechode pre chodcov Gagarinova
Foto: Google maps

Vodiči by mali v úseku jazdiť maximálne 50 kilometrov za hodinu, podľa obyvateľa im na tachometri auta svieti aj číslo 80.

Ak ste niekedy prechádzali cez priechod pre chodcov pri MHD zastávke Ríbezľová v Ružinove, zrejme ste mali vrásky na čele ako pán Pavol. Svoju skúsenosť opísal na Facebooku.

Vodič BMW vynadal chodcom

Pred niekoľkými dňami podvečer sa potreboval s manželkou a psom dostať na druhú stranu ulice. Keď vkročili na priechod pre chodcov, z jednej strany ich autá pustili, avšak z druhej strany ich ostatní vodiči zablokovali – žiadny z nich nezastavil.

Pán Pavol tvrdí, že vodiči išli rýchlosťou 80 kilometrov za hodinu, pričom v úseku je povolená jazda maximálne 50 kilometrov za hodinu.

Keď konečne pred priechodom zastavil vodič BMW, neodpustil si poznámku, že pán Pavol s manželkou neboli označení reflexnými prvkami. „No neviem, ale som v meste, aby som chodil oblečený ako semafor,“ pýta sa rozhorčene obyvateľ. Dodal, že ide o hlavnú cestu, kde je funkčné verejné osvetlenie, no pri priechode nesvieti niekoľko lámp už dva roky.

Semafory zrejme nepribudnú

Nespokojný muž apeloval na starostu Vrakune Martina Kuruca, aby záležitosť preveril. Starosta vysvetlil, že úsek je v katastre Ružinova a v správe bratislavského magistrátu. Kuruc na problém už v minulosti magistrát upozornil, no nenastala žiadna zmena.

„Semafor tam asi nebude možné osadiť, nakoľko je odtiaľ 100 metrov nadchod,“ informoval Kuruc s tým, že žiadal taktiež dobudovať chodník na jednej strane, pretože na druhej sa už nachádza.

Kontaktovali sme aj mestskú časť a požiadali o stanovisko k problému. Hovorkyňa Tatiana Tóthová uviedla, že daný problém je vyslovene kompetencia magistrátu.

Aké máte skúsenosti s križovatkou pri MHD Ríbezľová?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk