Problémom mestskej polície v Bratislave je podľa viceprimátora nedostatok príslušníkov a kompetencií

MESTSKÁ POLÍCIA: Odovzdávanie nových vozidiel
ilustračné: SITA

Mestská polícia spustila vlani v októbri náborovú kampaň pre nových záujemcov.

Problémom mestskej polície v hlavnom meste je podľa viceprimátora Bratislavy Juraja Káčera nedostatok policajtov a kompetencií.

V rámci svojej agendy vnímam ako jednu z najväčších výziev určite riešenie nedostatku mestských policajtov. Verím, že postupnými krokmi, ako napríklad inovatívne náborové konania, sa posunieme s týmto problémom výrazne dopredu. Ako ďalší problém vnímam nedostatočnú kompetenciu mestských policajtov v Bratislave. Jednoznačne vidím priestor na posilnenie týchto kompetencií. To však má v právomoci len zákonodarca,“ uviedol pre agentúru SITA Káčer.

Personálna poddimenzovanosť

Mestská polícia spustila vlani v októbri náborovú kampaň pre nových záujemcov. Hlavné mesto má dlhodobý problém s nedostatkom mestských policajtov, ktorý sa snaží bratislavský magistrát vyriešiť prijatím nových príslušníkov a navýšením rozpočtu o viac ako jeden milión eur.

Chronickým a absolútne najzávažnejším problémom Mestskej polície v Bratislave je jej dlhodobá personálna poddimenzovanosť, ktorá neumožňuje jej optimálne fungovanie,“ uviedol náčelník bratislavskej mestskej polície Marek Gajdoš.

Obchodná aj Pentagon

Okrem náboru v minulom roku zriadili aj novú stanicu mestskej polície na Obchodnej ulici, súčasťou ktorej je aj zásahová jednotka a kontaktné klientske centrum.

Navýšený bol aj počet kamier, ktoré monitorujú verejné priestranstvá. V súčasnosti kamerový systém tvorí 263 kamier, priamo v Starom Meste je 70 kamier. Zvýšený bol aj výkon mestskej polície v okolí Pentagonu na Stavbárskej ulici, na Obchodnej ulici a v užšom centre mesta počas víkendov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk