Proces kolaudácie Starého mosta by sa mal podľa primátora urýchliť

Obnovený Starý most
SITA

Primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal zvolal rokovanie so zástupcami ministerstva dopravy, Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), zhotoviteľa stavby a so zástupcami stavebných úradov, ktoré kolaudačný proces realizujú.

Primátor si uvedomuje, že ide o komplikovaný proces, pretože štyri úrady kolaudujú takmer 150 objektov. „Hoci zákonne lehoty treba dodržiavať, požiadal som všetky zúčastnené strany, aby spoluprácu zintenzívnili, a tým proces kolaudácie urýchlili,“ povedal primátor Ivo Nesrovnal na dnešnom rokovaní. Bratislavčania podľa neho čakajú na Starý most i vynovenú Štúrovu ulicu, preto treba kolaudáciu urýchliť.

Na kolaudácii stavby nosného systému MHD sa zúčastňujú viaceré stavebné úrady, ako špeciálny úrad pre mestské komunikácie, mestská časť Petržalka, BSK ako špeciálny stavebný úrad a Okresný úrad Bratislava.

Prvá kolaudácia týkajúca sa samotného objektu Starého mosta sa začala 20. januára 2016, následne sa podali návrhy na vydanie kolaudačného rozhodnutia aj na ostatné objekty. Všetky objekty projektu si v decembri prebrali ich správcovia. Termíny ukončenia kolaudačných konaní sú závislé od zákonných lehôt a stanovísk dotknutých orgánov.

Stavebné práce na výstavbe projektu prvej časti nosného systému MHD do Petržalky sa skončili 15. decembra 2015. Vzápätí požiadalo o začatie kolaudačných konaní v prípade viac ako 100 objektov.

Stavebníkom nosného systému MHD je spoločnosť Metro Bratislava, ktorá ešte v decembri 2015 podala žiadosť o kolaudáciu okrem špeciálneho stavebného úradu na magistráte hlavného mesta, ale aj na Okresný úrad Bratislava.

Podané boli aj žiadosti o kolaudáciu stavebných objektov na území Starého Mesta a na Starom moste, na ktoré vydal stavebné povolenie stavebný úrad Petržalka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk