Program 41. Bratislavských Jazzových Dní je už známy. Čo všetko je v ponuke?

Bratislavské jazzové dni
SITA

Headlinermi podujatia, ktoré sa bude konať 23. až 25. októbra a 27. októbra, budú Gregory Porter, Snarky Puppy, Fourplay a Esperanza Spalding.

Organizátori festivalu Bratislavské Jazzové Dni na dnešnej tlačovej konferencii predstavili program 41. ročníka, ktorý sa uskutoční 23. až 25. októbra v Inchebe a 27. októbra v Starej tržnici.

Hlavnou hviezdou otváracieho večera bude americká formácia Snarky Puppy, okrem nej sa na A-stagei predstavia tiež trio Jeffa Ballarda, v ktorom pôsobila aj Lionel Loueke a Chris Cheek, ďalej Andreas Várady Band s Radovanom Tariškom a skupina GrooveHub, ktorá je minuloročným víťazom súťaže Pódium mladých talentov Nadácie SPP.

Sobotňajším headlinerom bude americký skladateľ a spevák Gregory Porter s kapelou, ďalej vystúpia Juraj Griglák & Co feat. Poogie Bell & Chris Hemingway, Bob Mintzer Quintet a Alain Caron Group. O nedeľný program sa postarajú americká kapela Fourplay, francúzsky kontrabasista Stéphane Kerecki, americká speváčka Marla Glen a talianska formácia Luca Ciarla Quartet.

Na B-stagei sa v jednotlivé dni postupne predstavia Kirk Lightsey & Paul Zauner Sextet, Daniel Čačija Quintet a Jaromír Honzák Quartet. Okrem nich vystúpia na B-stagei aj šiesti finalisti súťaže Pódium mladých talentov Nadácie SPP, ich mená však zatiaľ organizátori nezverejnili.

V utorok 27. októbra sa potom v Starej tržnici predstaví americká hudobníčka a speváčka Esperanza Spalding s projektom Emily’s D+Evolution. Ešte pred ňou zahrajú Sisa Fehérová & Fehero Rocher a Grzegorz Karnas Quartet.

Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal, pričom záujemcovia a záujemkyne si môžu zakúpiť lístok na vybraný deň alebo tiež permanentky na tri či štyri dni. Kompletný program festivalu je dostupný na webstránke www.bjd.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk