Program na víkend: Mesiac fotografie, DJ Don Diablo a súťaž vo varení kapustnice

Program na víkend
ilustračné: gettyimages, Facebook

Zmena času, dva štátne sviatky či chladnejšie počasie – i to priniesol uplynulý týždeň. Prvý novembrový víkend je pred nami. Prečítajte si, akú programovú nádielku si pre svojich obyvateľov pripravilo hlavné mesto.

Do dôb operných a minulých s divadlom

Jednou zo siedmich zachovaných Sofoklových hier je Antigona, príbeh o rebelke, sestre a milenke. Vráťte sa s Antigonou do dôb minulých na doskách Slovenského národného divadla v piatok večer. Pokiaľ máte chuť na niečo modernejšie, odporúčame Smetanovu operu Predaná nevesta, ktorú si budete môcť vychutnať v sobotu v rovnakom divadle.

Mesiac fotografie

November je mesiac fotografie a v rámci toho bude v Umelke odprezentovaná výstava fotografií s názvom Dvakrát živá fotografia od Jozefa Sedláka, tzv. „filozofa fotografie“. V Mirbachovom paláci si budete môcť pozrieť celoživotnú tvorbu fotografa Pétera Kornissa, v ktorej má dominantné postavenie žena.

Súboj rebelov

V rámci spoločného turné v piatok v Hant Aréne vystúpia dve kapely – slovenská Tublatanka a česká Citron. Ich fanúšikovia sa môžu tešiť na Súboj rebelov, súboj legendárnych slovenských a českých hitov.

Niečo pre Bratislavčanov s rukou hore

Ak neobsedíte cez víkend doma a máte chuť večer vybehnúť do ulíc, prinášame tipy na niekoľko párty akcií. V klube UHU Club si budete môcť v piatok zatancovať na hip-hop a rnb, v KC Dunaj na temperamentné reggae a v Calabria club zase zaznejú staré dobré Oldies.

Festival mladých fotografických talentov

V piatok odštartuje 9. ročník fotografického festivalu OFF a potrvá do 16. novembra. Tohtoročnou témou je Antropocén – pojem označujúci súčasné geologické obdobie. Je to výstava, ktorá prezentuje tvorbu mladých fotografov medzinárodnej fotografickej scény.

Burza exotických zvierat

Tip pre chovateľov, obchodníkov či milovníkov zvierat. Ryby, krevety, raky, pavúky, plazy, vodné rastliny, akváriá, krmivá – to všetko budete môcť vidieť a zakúpiť na burze exotických zvierat už túto nedeľu.

Súťaž o najlepšiu kapustnicu

Kde je napísané, že ak je už po stupavskej akcii Dni zelá, nemôže sa opäť konať podobná akcia? Po štvrtýkrát sa uskutoční varenie kapustnice v mestskej štvrti Vrakuňa. Program sľubuje výrobu mäsových špecialít a zabíjačky na vlastné oči a nebudú chýbať ani Farmárske trhy.

Koncert Dona Diabla

V Refinery Gallery vystúpi už túto sobotu DJ Don Diablo. Pokiaľ si ho nechcete nechať ujsť, s kúpou lístkov sa poponáhľajte – vstupenky sú už takmer vypredané.

Novembrový lampiónový sprievod

Nedeľa bude patriť opäť vypúšťaniu lampiónov. Okrem krásnych lampiónov budú na návštevníkov čakať medovníky a čaj. Trasa začína od ihriska Starhradská, pokračuje sa cez jazero Veľký Draždiak a končí opäť návratom do miesta začiatku.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom