Program na víkend: Račianska burza, vystúpenie Fragile a Festival slovenského folklóru

Druhý októbrový víkend klope na dvere. Máte už pripravený program? Pokiaľ nie, prinášame vám inšpiráciu, čo sa oplatí vidieť a aké akcie sa budú v hlavnom meste konať. Poďte sa s nami pozrieť na víkendový program v Bratislave.

Divadelná klasika

Máte chuť na divadlom nabitý víkend? Za zmienku stojí piatková tragická hra francúzsko-slovinských autorov Bratislava v pohybe: Dark union. Populárny muzikál Mammia Mia! si budete môcť pozrieť na doskách Novej scény v piatok i sobotu. Pre milovníkov príbehov podľa skutočnej udalosti odporúčame hru inšpirovanú životom najhoršej speváčky na svete s názvom Je úžasná!

Ďalšia šarkaniáda

Túto sobotu sa uskutoční ďalšia šarkaniáda – tentokrát na Rendezi v Rači. Tešiť sa môžete na tombolu, tvorivé dielne či šermiarsku skupinu. Pokiaľ nemáte šarkana, nezúfajte, zakúpiť si ho budete môcť priamo v športovom areáli. A ak vás šarkany budú nudiť, môžete si aspoň zajesť v bufete s občerstvením.

Umenie z Bratislavského kraja

Na výstave v galérii ZOYA Galleria sa predstavujú už od polovice septembra diela výtvarníkov z Malokarpatského regiónu. Súčasťou výstavy je porovnanie súčasnej a historickej tvorby či prezentácia tvorby rôzneho žánrového a umeleckého zaradenia.

Malebná Benkova výstava

Výstava, ktorá potrvá až do konca roka, vznikla pri príležitosti 130 rokov od narodenia významného slovenského maliara. Martin Benka bol predstaviteľom slovenskej výtvarnej moderny, čo jasne dokazuje jeho záľuba vo farbách a maľovanie vecí typických pre Slovensko. Výstava je zameraná na osobnosť a dielo maliara.

Napoly balet, napoly tóny slovenskej kapely

Tipom na koncert aj divadlo v jednom je sobotné vystúpenie baletiek, ktoré budú sprevádzať tóny od slovenskej kapely Fragile. Skupina Fragile je známa tým, že nepoužíva hudobné nástroje a interpretujú rockové, jazzové a popové hity známych umelcov. Vidieť ich môžete v sobotu v Slovenskom národnom divadle.

Hip-hopová sobota

V Ateliéri Babylon sa tento víkend predstaví známa rapperská dvojka Separ a Majself. Pokiaľ je vašim obľúbeným hudobným žánrom rap a hip-hop, na ich koncerte by ste rozhodne nemali chýbať.

Párty v štýle Ibizy

Po minuloročnom úspešnom ročníku Ibiza party sa môžete tešiť aj na druhý. Príďte si vypočuť domácich, ale i českých dídžejov či zahraničných hostí.

Ružinovský festival slovenského folklóru

Krásy slovenského folklóru predstaví Ružinovský folklórny festival 2018 už tento piatok a sobotu. Súčasťou programu bude vystúpenie finalistiek MISS Folklór 2017, folklórnych súborov či prehliadka slovenských krojov. Pokiaľ sa budete chcieť naučiť folklórne tance, jedného kurzu sa môžete zúčastniť priamo na festivale.

Krst historickej knihy

V bratislavskej kaviarni Kafé Lampy bude prebiehať krst knihy Stopy dávnej minulosti. Autorom je slovenský historik a publicista Pavel Dvořák. Kniha interpretuje najvýznamnejšie udalosti od osmanských vojen až po porážku Turkov pri Viedni a Budíne.

So starými vecami na Račiansku rodinnú burzu

Máte doma nepotrebné šatstvo či iné veci, ktoré nevyužívate? Na parkovisku pred Nemeckým kultúrnym domom v Rači bude v sobotu prebiehať akcia s názvom Račianska rodinná burza, na ktorej môžete veci nielen predávať, ale i kupovať. Burza bude prebiehať od 9. do 12. hodiny.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk