Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Program na víkend
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: Facebook, gettyimages
8. novembra 2018 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.sk Diskusia()

Program na víkend: Slávnostné otvorenie Bunkra nad Klepáčom, prehliadka kúpeľov Grössling a výstava drakov

Opäť klope na dvere ďalší víkend, tentokrát už druhý za mesiac november. Zoznam zaujímavých podujatí v Bratislave, na ktoré sa môžete tešiť od piatka do nedele, nájdete v našej pravidelnej rubrike Program na víkend.

Festivalový víkend

Do soboty prebieha multižánrové medzinárodné podujatie Festival Slobody 2018. Festival je spomienkou na obdobie neslobody na území Slovenska. Na programe sú pre návštevníkov prichystané diskusie s pamätníkmi, výstavy o záchrancoch z obdobia holokaustu či divadelné predstavenia. Budú sa premietať aj hrané a dokumentárne filmy. Na podujatie je vstup zdarma.

Niečo pre milovníkov kníh – Bibliotéka 2018

Od štvrtka do nedele sa bude konať Bibliotéka, ktorú nájdete v Inchebe v Petržalke. Medzinárodný veľtrh kníh sa bude konať už po 26. raz. Návštevníkov čaká bohatý program: predstavenie knižných noviniek, voľné diskusie či autogramiády známych osobností, napríklad Daniela Heviera. Pre najmenších návštevníkov budú pripravené tvorivé dielne, interaktívne predstavenia a scénické čítanie.

Otvorenie Bunkra nad Klepáčom

Tento víkend sa otvára aj Bunker nad Klepáčom v mestskej štvrti Nové Mesto. Finančné prostriedky od Miestneho zastupiteľstva zastrešili jeho opravu – vybudovala sa drevená podlaha, komíny, vchod a jama na odvodňovanie. Otvorenie sa bude konať v nedeľu 11. novembra, čo je zároveň i dňom ukončenia 1. svetovej vojny.

Za kultúrou na výstavy

Hlavné mesto ponúka niekoľko výstav. V Pálffyho paláci sa koná výstava menších malieb a prác na papieri s názvom Furta Sacra, môžete sa vrátiť 2000 rokov dozadu za Keltmi vo výstave v Historickom múzeu Slovenského národného múzea či si pozrieť tvorbu slovensko-amerického fotografa Paula Martinku v Zichyho paláci.

Pre divadelných maniakov

Pre milovníkov divadla sme vybrali nasledujúce predstavenia: Pucciniho operu Tosca o milostnom trojuholníku v Slovenskom národnom divadle, Dostojevského psychologickú drámu Idiot o vášnivej láske a nenávisti v Divadle Astorka Korzo ´90 a retrokomédiu o alkoholizme z čias socializmu s názvom Socík, sladký socík v GUnaGU.

Ožijú bájne príšery

V nákupnom centre Shopping Palace Zlaté piesky začína od piatka unikátna výstava drakov. Návštevníci budú môcť vidieť 3D modely drakov, galériu obrazov a predmetov s dračou tématikou. Medzi najväčšie atrakcie budú patriť 6 m dlhý, červený drak, morský drak Kraken a 5 m vysoký zlatý drak. Vstup je zdarma.

Detský festival Rozprávková jeseň

Petržalský Dom kultúry Zrkadlový háj prichádza od piatka do pondelka s trojdňovým programom pre vaše ratolesti. Ide o sériu divadelných predstavení, ktorých cieľom nie je len deti zabaviť, ale taktiež ich interaktívne zapájať do deja rozprávok, rozvíjať ich fantáziu a kreativitu. Medzi hranými rozprávkami budú napríklad Ako sa Jano s drakom porátal, Sofia z predmestia či Kráľ Drozdia brada. Vstupné sú 2 eurá.

Na hody na Rudnayovo námestie

Nenechajte si ujsť 3. ročník Staromestských Martinských hodov, ktorými sa vzdáva hold svätému Martinovi, patrónovi Bratislavskej arcidiecézy. Podujatie sa bude konať na Rudnayovom námestí od piatku do nedele. Budete môcť vidieť simuláciu príchodu Martina na bielom koni, lampiónový sprievod, ochutnať pečeného býka či si vyskúšať tvorivé dielne.

Sprístupnenie prehliadky kúpeľov v Bratislave

Kúpele fungovali do roku 1994 a odvtedy sú zatvorené. Okrem bazéna sa v nich nachádzali aj sedacie a vaňové kúpele. Bratislavčania budú mať počas tohto víkendu jedinečnú príležitosť na ich prehliadku. Kúpele budú sprístupnené pre verejnosť ešte vo štvrtok 8. novembra od 16. do 19. hodiny a v piatok 9. novembra od 16. do 19. hodiny (posledný vstup je o 18.30 hodine).

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X