Projekt Bory Bývanie v Bratislave vstupuje do svojej tretej etapy výstavby

Bory byvanie exterier dalsia etapa.jpg

Prvá etapa projektu Bory Bývanie je dokončená, druhá etapa je aktuálne vo výstavbe.

V novej mestskej štvrti Bory v Lamači v súčasnosti pripravujú už tretia etapu projektu Bory Bývanie. V rámci nej plánujú výstavbu 357 bytov v ôsmich bytových domoch. Projekt už disponuje právoplatným územným rozhodnutím a v súčasnosti je v procese získania stavebného povolenia. Začiatok výstavby je plánovaný na prvý kvartál 2020. Informoval o tom hovorca developera projektu Penta Real Estate Gabriel Tóth.

Všetky bytové domy majú mať jednopodlažné podzemné garáže s pivničnými kobkami. Celkovo má vzniknúť 488 parkovacích miest, z toho 320 vonkajších a 168 vnútorných. Navrhnuté sú aj dva sekciové domy so šiestimi podlažiami.

Jeden až štvorizbové byty sa budú nachádzať v šiestich chodbových bytových domoch so štyrmi až piatimi podlažiami. Ceny bytov v tretej etape Bory Bývania začínajú už na 2 340 eur za jeden štvorcový meter. Projekt počíta aj s verejným parkom s rozlohou viac ako 8 500 metrov štvorcových.

Rezidenčná štvrť

V novej mestskej štvrti Bory sa už aktuálne nachádza aj nákupno-zábavné centrum Bory Mall a viacero obchodných prevádzok. V rámci Borov Penta stavia aj novú nemocnicu pre všetkých obyvateľov Bratislavy. Prvá etapa projektu Bory Bývanie je dokončená, druhá etapa je aktuálne vo výstavbe. K štvrtej etape projektu sa momentálne pripravuje projektová dokumentácia pre získanie potrebných povolení.

Projekt v rámci prvých štyroch etáp prinesie do lokality viac ako 1000 bytov. Celkovo tak na území vzniká nová rezidenčná štvrť s občianskym vybavením vrátane novej verejnej materskej škôlky. Dopravná infraštruktúra je už v súčasnosti kompletne vybudovaná, pričom jej súčasťou je aj napojenie na diaľnicu D2.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk