Projekt Bory Nový Dvor začal druhú fázu výstavby, pribudne 321 bytov

Bory byvanie vystavba.jpg

Penta Real Estate odštartovala druhú fázu výstavby, kolaudácia je naplánovaná na tretí kvartál 2023.

Spoločnosť Penta Real Estate odštartovala druhú fázu výstavby projektu Bory Nový Dvor a tento týždeň spúšťa predaj bytov.

Projekt prinesie do novej mestskej štvrte Bory dokopy 321 bytov v deviatich bytových domoch so štyrmi až šiestimi nadzemnými podlažiami,“ uvádza spoločnosť. Kolaudácia projektu je naplánovaná na tretí kvartál 2023.

Nadviaže na prvú fázu

Druhá fáza projektu nadviaže na prvú fázu, ktorá je v súčasnosti už dokončená. Jednoizbové až štvorizbové byty sa budú nachádzať v deviatich bytových domoch so štyrmi až šiestimi podlažiami a rozdelené budú do štyroch obytných blokov. Všetky bytové domy budú mať jednopodlažné podzemné garáže s pivničnými kobkami.

Celkovo má vzniknúť 448 parkovacích miest, z toho 237 vonkajších a 211 vnútorných. Momentálne je dostupných prvých 146 bytov v štyroch bytových domoch,“ informuje developer.

Sadové úpravy

Druhá fáza nadviaže sadovými úpravami na centrálny verejný park, ktorý je súčasťou prvej fázy, pričom celková plocha zelene po dokončení parku dosiahne viac ako 20-tisíc metrov štvorcových.

Dominantným prírodným prvkom parku je jazierko s prepojením na malé námestie, pri ktorom sú situované priestory pre menšie prevádzky, ako sú napríklad kaviarne či malé obchodíky. Druhá fáza Bory Nový Dvor ponúkne aj multifunkčné športové ihrisko pre aktívne trávenie voľného času,“ vymenoval investor.

Nová štvrť Bory

V novej mestskej štvrti Bory sa aktuálne nachádza nákupno-zábavné centrum Bory Mall a viacero veľkých obchodných prevádzok. V rámci Borov stavia spoločnosť Penta Real Estate tiež nemocnicu.

Prvá etapa projektu Bory Prvé Domy je už dokončená, prvá fáza druhej etapy Bory Nový Dvor je momentálne v procese kolaudácie, tretia etapa Bory Promenáda je v procese výstavby, štvrtá etapa disponuje právoplatným územným rozhodnutím a pokračuje v príprave povoľovacieho procesu pre získanie stavebného povolenia.

Projekt v rámci prvých štyroch etáp prinesie do lokality viac ako 1 500 bytov, občianske vybavenie a novú verejnú materskú školu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk