Projekt Guthaus má podľa starostu Nového Mesta vhodné umiestnenie

Guthaus nove mesto.jpg

Začiatok kolaudácie projektu Guthaus predpokladá spoločnosť Corwin na konci roka 2021.

Nový rezidenčný projekt, ktorý postavia v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto, má podľa starostu tejto časti Rudolfa Kusého vhodné umiestnenie. Projekt, ktorý má už právoplatné stavebné povolenie, postaví spoločnosť Corwin v blízkosti internátu Mladá Garda a obchodu Lidl. Niekoľko obyvateľov Bratislavy na sociálnych sieťach však nedávno poukázalo na nevhodnosť stavby v danej lokalite, a to vzhľadom na veľkosť projektu.

Guthaus má mať viac ako 14-tisíc štvorcových metrov revitalizovaných vonkajších plôch, 295 bytov a celkovo 420 parkovacích miest. „Pokiaľ ide o námietku nevhodného umiestnenia, v lokalite nie sú žiadni obyvatelia, ktorých by sa projekt dotkol. Z jednej strany je železnica, z druhej predajňa Lidl, z ďalšej administratívna budova a z poslednej cesta, za ktorou je opäť administratíva a sklady. Nevhodné umiestnenie tak môže byť maximálne z pohľadu prípadných nových obyvateľov,“ uviedol starosta Kusý.

Územný plán by dovoľoval aj vyššiu budovu

V roku 2011 sa menil územný plán hlavného mesta a jednou zo zmien bol práve pozemok, kde postavia Guthaus. Pôvodný vlastník ešte v minulosti získal územné rozhodnutie. Guthaus oproti územnému rozhodnutiu má znížiť objem zastavanosti a zvýšiť podiel zelene a zároveň ponechať priestor na predĺženie Tomášikovej ulice.

Nové Mesto ďalej dodáva, že výška projektu je v súlade s územným plánom. „Podľa neho by si investor teoreticky mohol dovoliť aj vyššiu stavbu. My tiež preferujeme nižšie projekty, ale investor argumentoval, že práve kvôli tomuto projektu sa územný plán hlavného mesta v minulosti menil,“ dodáva Kusý.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk