Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rača.
Rača. Foto: www.facebook.com
9. septembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Projekt logistického parku DOAS v Rači je na spadnutie, predložili ho na posúdenie vplyvov na životné prostredie

Tri nové haly v rámci projektu logistického parku DOAS chcú začať stavať v roku 2021, malo by to stáť približne 4,5 milióna eur.

Spoločnosť Ekojet tento týždeň predložila zámer projektu logistického parku DOAS na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA). Tri nové haly by mala postaviť akciová spoločnosť DOAS v už existujúcom areáli na Staviteľskej ulici v bratislavskej mestskej časti Rača.

Z informácií zo zámeru projektu vyplýva, že výstavba by sa mala začať v roku 2021 a skončiť v roku 2024. Stavba má zmeniť účel využívania tejto plochy a poskytnúť nové pracovné príležitosti. Predpokladané náklady na realizáciu projektu sú približne 4,5 milióna eur.

V existujúcom areáli DOAS chcú niektoré časti prevádzok asanovať a práve na tomto vyčistenom území vybudovať haly „určené primárne pre logistické/skladové účely s vlastným zázemím so súvisiacou dopravnou a technickou infraštruktúrou a plochami zelene.“ Napísal to Ekojet v zámere s tým, že užívateľmi budúcich hál budú viacerí nájomníci.

Logistický park

Logistické haly s celkovou úžitkovou plochou vyše 20-tisíc metrov štvorcových budú slúžiť na montážno-kompletizačné činnosti, teda vykladanie a nakladanie materiálu, tovaru a výrobkov či manipuláciu s tovarom – triedenie, kontrolu a prebaľovanie.

Podľa zámeru projektu si haly nebudú vyžadovať vybudovanie nových ciest, vstup do logistického parku bude tam, kde je aj v súčasnosti, teda pri Staviteľskej ulici (ide o hlavný vstup, vedľajší vstup je a aj bude zo strany Pribylinskej ulice, pozn. SITA).

V rámci stavby dôjde len zo strany Staviteľskej ulice k posunu súčasného vstupu do areálu o približne 50 metrov v západnom smere,“ dodali v zámere. Parkovanie tu bude dostupné pre 107 osobných áut, chcú však dostavať 12 prekladísk pre kamióny a 16 pre dodávky, ktoré budú slúžiť iba na vykladanie a nakladanie tovaru.

Územie pre priemyselnú zástavbu

Starosta bratislavskej mestskej časti Rača Michal Drotován v reakcii povedal, že územie je určené pre priemyselnú zástavbu. „Je dôležité, aby stavba priniesla pridanú hodnotu pre celé územie. Pre nás je kľúčové, akým spôsobom mesto dorieši údržbu príjazdového mosta a aké budú výsledky dopravno-kapacitnej štúdie pre daný logistický park,“ uviedol pre agentúru SITA.

Podľa vedenia hlavného mesta je technický stav mosta ponad železničnú trať na Bojnickej ulici na základe poslednej prehliadky „zaradený do celkového stupňa VI. (rozsah stupňovej klasifikácie je I. až VII.) a z toho dôvodu bol zaradený do plánu komplexnej rekonštrukcie.“ Uviedol to pre agentúru SITA hovorca Bratislavy Peter Bubla. Opravu mosta plánujú uskutočniť v rokoch 2020 až 2021.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X