Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mágio pláž.
Mágio pláž. Foto: ilustračné, www.facebook.com
13. februára 2020 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Projekt Magio pláž na Tyršovom nábreží končí, dôvodom je revitalizácia Sadu Janka Kráľa

Plánovaná celková revitalizácia Sadu Janka Kráľa má pozostávať z obnovy zelene a drevín, aj mobiliáru parku, ktorý je už vo veľmi zlom stave.

Projekt Magio pláž na Tyršovom nábreží v Bratislave končí. Vyplýva to z tlačovej správy magistrátu hlavného mesta. Vedenie mesta komunikovalo o budúcnosti projektu so spoločnosťou Slovak Telekom v súvislosti s plánovanou revitalizáciou Sadu Janka Kráľa a obnovou priestoru na petržalskej strane Dunaja.

Po starostlivom zvážení všetkých okolností sa Slovak Telekom rozhodol projekt Magio pláže už neorganizovať,“ uviedol hovorca magistrátu Peter Bubla.

Nebezpečný stav drevín

Petržalský Sad Janka Kráľa čaká v nasledujúcich mesiacoch a rokoch zmena. „Alarmujúci stav drevín už začína byť nebezpečný pre outdoorové aktivity konajúce sa v parku, a preto sme sa pustili do prípravy projektu jeho revitalizácie,“ uvádza Bubla.

V rámci obnovy tohto priestoru sa pozeráme na celú plochu komplexne spolu s Tyršovým nábrežím,“ doplnil hovorca. Hlavné mesto komunikovalo o budúcej podobe tohto územia aj s organizátorom Magio pláže Slovak Telekomom.

Dlho sme diskutovali o budúcej podobe pláže, usilovali sa nájsť možné spoločné riešenie aj s možnosťou, že by pláž zostala ešte tento rok na pôvodnom mieste aj v pôvodnom rozsahu,“ doplnil Bubla s tým, že organizátor sa nakoniec rozhodol Magio Pláž už neorganizovať.

Celková revitalizácia

Plánovaná celková revitalizácia Sadu Janka Kráľa má okrem zelene pozostávať aj z obnovy mobiliáru parku, ktorý je už vo veľmi zlom stave.

Bude pokračovať aj rekonštrukciou chodníkov, osvetlenia, prvkov zverokruhu a fontány v parku. Už v krátkom čase musíme riešiť najmä bezpečnosť drevín, ktoré sú vážne poškodené, odumierajúce alebo odumreté,“ vysvetlil Bubla.

Hlavné mesto má v pláne aj naďalej spolupracovať so Slovak Telekomom pri organizácii rôznych podujatí.

Pozitívne skúsenosti zo spolupráce so Slovak Telekom chceme využiť aj ďalej. Sme presvedčení, že kultúrny program, eventy, športové akcie, možnosť kvalitne tráviť voľný čas k tomuto priestoru patrí a mal by tu ostať zachovaný,“ uzavrel hovorca s tým, že budúce aktivity na petržalskom nábreží musia byť plánované s ohľadom na zeleň, ktorá sa tu nachádza. O konkrétnom zámere bude mesto verejnosť čoskoro informovať.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X