Projekt nemocnice Rázsochy sa musí po 30 rokoch podariť, tvrdí minister Krajčí

Búracie práce na bývalej rozostavanej nemocnice Rázsochy, kde sa vybuduje nová univerzitná nemocnica v mestskej časti Bratislava - Lamač počas prehliadky za účasti predsedu vlády SR. Bratislava
Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

Návrh štátneho rozpočtu na rok 2021 by mal podľa šéfa rezortu zohľadňovať výstavbu tohto projektu.

Projekt nemocnice Rázsochy v Bratislave sa musí po 30 rokoch podariť. Minister zdravotníctva Marek Krajčí to uviedol pred rokovaním vlády. Ako konštatoval, momentálne vláda rieši koronakrízu a Rázsochy sú finančne náročným projektom, na ktorý na tento rok neboli alokované prostriedky.

Celá záležitosť by sa však podľa neho mala vyhodnotiť na jeseň, s tým, že pripravia návrh štátneho rozpočtu na rok 2021 tak, aby zohľadňoval výstavbu tohto projektu.

Naše slovo, že projekt Rázsochy je pre nás prioritou a chceme, aby do piatich rokov koncová univerzitná nemocnica stála, platí,“ konštatoval šéf rezortu. Znamenalo by to však, že táto vláda Rázsochy nedokončí, podľa Krajčího však budú postavené tak, že ich nebude možné zastaviť.

Búracie práce

Ešte koncom januára vtedajší premiér Peter Pellegirni informoval, že búracie práce na stavenisku na Rázsochách pokračovali v súlade s harmonogramom. Ten bol stanovený pri podpise zmluvy so spoločnosťou Metrostav, ktorá ako zhotoviteľ búracie práce zastrešovala.

Podľa pôvodných predpokladov mala byť zhruba začiatkom budúceho roka nemocnica naprojektovaná a nová univerzitná nemocnica na Rázsochách mala stáť v roku 2024.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk