Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Projekt sara eia1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.enviroportal.sk

Projekt Sara v Ružinove pravdepodobne postavia, investor má stavebné povolenie

Zámer projektu Sara bol predstavený pár týždňov pred vypuknutím krízy v roku 2008. Spoločnosť Neoprot chce administratívno-obytný komplex pristavať k budove ortopédie. Informoval o tom portál etrend.sk.

Dvanásťpodlažná budova s kanceláriami a bytmi mala podľa zámeru stáť na parkovisku na rohu Záhradníckej a Kvačalovej ulice. Administratívne priestory mali mať rozlohu 3 600 metrov štvorcových, nachádzať sa mali na prvých štyroch podlažiach. Zvyšných osem podlaží malo byť určené pre byty. Parkovanie by bolo riešené v štyroch podzemných podlažiach, 19 miest by bolo na povrchu.

Investor sa svojho zámeru nevzdal a po získaní územného rozhodnutia v roku 2011, chcel aj stavebné povolenie. Mesto a tiež obyvatelia mali námietky. Prekážalo im, že projekt nie je v súlade s územným plánom, že budova je privysoká, či to, že sa v lokalite realizujú ďalšie dva projekty – Bytový dom Koceľova a Polyfunkčný dom Kvačalova. Stavebný úrad napriek tomu vydal stavebné povolenie.

Projekt sara eia.jpg
www.enviroportal.sk

V Ružinove vyrastie podľa povolenia temer totožný projekt, aký bol predstavený pred deviatimi rokmi. V štyroch podzemných podlažiach vznikne 198 parkovacích miest. Na prvom nadzemnom podlaží bude situovaných päť obchodných prevádzok, na druhom až štvrtom podlaží budú vytvorené dva samostatné administratívne priestory s kanceláriami. Na zvyšných podlažiach bude 43 bytov, dvojizbových až 31, zvyšné budú trojizbové.

Projekt sara eia2.jpg
www.enviroportal.sk

Proti výstavbe je spustená petícia, v ktorej sa uvádza, že „realizáciou navrhovanej stavby by sa miestne pomery závažným spôsobom zmenili k horšiemu, negatívne by sa ovplyvnil život osôb bývajúcich v okolí, znížila by sa hodnota nehnuteľností vlastníkov bytov a nebytových priestorov v okolí, ako aj celková kvalita života obyvateľov v danej lokalite.“

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X