Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodna_ulica_maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
21. apríla 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Projekt Stachovcov o Obchodnej pokračuje, pozrieť si ho môžete do 29. apríla

Projekt Moniky a Ľuba Stachovcov venovaný jednej z najznámejších ulíc Bratislavy – Obchodnej pokračuje. Zoznámiť sa s ním dá do 29. apríla na výstave Obchodná na Obchodnej 2015.

Pre záujemcov je prístupná vo vestibule a aule Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity na Námestí slobody 19. Novinkou je, že do vyše 30 rokov trvajúceho projektu sa zapojili študenti Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity, študenti fotografie Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave a tiež jeden študent z Inštitútu tvorivej fotografie Filozoficko-prírodovednej fakulty Sliezskej univerzity v Opave.

Výstava nadväzuje na projekt Obchodná na Obchodnej, ktorý umelecká a partnerská dvojica Ľubo a Monika Stacho pripravili vlani v novembri. Projekt predstavil kolekciu fotografií vo výkladoch obchodov spomínanej ulice, ktoré autori vybrali do knihy Obchodná 1984 – 2014. Kniha je výberom z 5 000 záberov výkladov, ktoré Ľubo Stacho nafotografoval za 30 rokov. Zachytávajú 30-ročnú historickú a sociálnu zmenu krajiny a mesta prostredníctvom časozberných fotografií výkladov jednej z najdôležitejších a zároveň kontroverzných ulíc centra Bratislavy.

Aktuálna výstava v priestoroch fakulty architektúry sa koná k uvedeniu novej sumarizujúcej publikácie Obchodná na Obchodnej 2015. Nová kniha prostredníctvom fotografií a textov mapuje všetky časti projektu. Dopĺňajú ju štúdie od Jána Kraloviča a Aurela Hrabušického a krátke postrehy ďalších autorov. Grafickým dizajnérom publikácie je Monika Stacho.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X