Projekt Stvárni knihu je späť. Zapojiť sa môžu všetci kreatívni čitatelia kníh, ktorí „zhmotnia“ svoju obľúbenú knihu

Zhmotni knihu sutaz vystava bratislava stare mesto.jpg

Kreatívna súťaž Stvárni knihu je tu už po štvrtýkrát a opäť sa môže zapojiť každý čitateľ.

Kreatívny Klub Luna pripravil projekt 4. ročník súťaže Stvárni knihu s cieľom podporiť čítanie kníh a zároveň týmto spôsobom vyjadriť posolstvo v nich. Ide teda o spojenie čitateľského zážitku a tvorivej ručnej práce. Úlohou súťažiacich bude pomocou troch prvkov stvárniť konkrétnu knihu a to akoukoľvek výtvarnou alebo kreatívnou technikou.

Stvárni knihu je celoslovenská súťaž, ktorou chce Kreatívny Klub LUNA upriamiť pozornosť na tlačené knihy, najmä u detí a mládeže. Štvrtý ročník súťaže začína 15. marca a prihlasovať sa môžete do 31. mája.

Súťažné kategórie sú:

  1. jednotlivci – vek do 10 rokov;
  2. jednotlivci – vek od 11 – 15 rokov;
  3. jednotlivci – vek od 15 a viac;
  4. skupiny – školy, Kluby, združenie.

Víťazov vyberá porota zložená z autorov kníh, grafikov, výtvarníkov, učiteľov výtvarnej výchovy a usporiadateľov. Súčasťou podujatia je aj vernisáž vybraných súťažných prác a nasledujúca výstava bude prístupná širokej verejnosti. Súťaž sa ukončí vyhlásením výsledkov spojených s kultúrnym programom. Ocenenia víťazom budú odovzdávať zástupcovia partnerov, spisovatelia a členovia poroty. Pravidlá súťaže a ďalšie informácie o súťaži nájdete aj na stránke Starého Mesta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk