Projekt Tourist Angels má pomáhať počas leta turistom, ale aj samotným dobrovoľníkom

Tourist angels.jpg
Zdroj: Bratislavské dobrovoľnícke centrum

Dobrovoľníci budú pomáhať turistom zorientovať sa v Bratislave. 

Testovanie projektu Tourist Angels prebehlo už počas Veľkej noci. Keďže sa projekt osvedčil, budú dobrovoľníci navigovať turistov v Bratislave aj počas leta. Projekt realizuje Bratislavské dobrovoľnícke centrum v spolupráci s Bratislava Tourist Board. Cieľom je pomôcť turistom a prostredníctvom dobrovoľníkov v nich zanechať dobrý pocit z Bratislavy.

Najväčšia koncentrácia turistov prichádzajúcich do hlavného mesta je práve v lete, preto chceme pokračovať v projekte každú sobotu od júna do septembra,” vysvetľuje PR manažérka BDC Michaela Bagalová. Požiadavky na dobrovoľníka sú jednoduché – musí mať viac ako 18 rokov (mladší iba so súhlasom rodiča) a dobre poznať mesto, pamiatky, galérie, múzeá, divadlá, ale aj kiná a reštaurácie. Najvhodnejšie by bolo, ak by dobrovoľníci ovládali aj to, ako funguje MHD a tiež to, aby sa dorozumel po anglicky.

Dobrovoľníci na oplátku získajú cenné skúsenosti, stretnú nových ľudí, získajú zaujímavé kontakty a zdokonalia sa v cudzom jazyku. Program je ideálnou praxou pre študentov cestovného ruchu,” dodáva Bagalová. Turisti ich spoznajú podľa trička označeného logom Tourist Angels. Po tom, ako sa dobrovoľníci prihlásia do programu absolvujú zaškolenie. Ak chcete aj vy stráviť leto inak, stretnúť zaujímavých ľudí a stať sa bratislavským turistickým anjelom, napíšte na ahoj@dobrovolnictvoba.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk