Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvorenie nových detských jaslí
ilustračné foto: detské jasle, zdroj: SITA
8. októbra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skSITA Diskusia()

Projektové zámery vytvoria v Bratislave 180 miest v jasliach pre deti do troch rokov

V meste a v okolí pribudnú zariadenia sociálnych služieb a jasle.

V hlavnom meste SR Bratislave a v okolí pribudnú zariadenia sociálnych služieb a jasle. Obnovia ich prostredníctvom finančnej podpory z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) 2014 – 2020.

Hlavné mesto Bratislava ako orgán IROP posudzuje v súčinnosti s Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR projektové zámery. Tie sa týkajú rekonštrukcií a novostavieb zariadení sociálnych služieb i zámerov na rekonštrukcie a novostavby jaslí. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

„V oblasti starostlivosti pre deti do troch rokov, jaslí, bolo v septembri predložených deväť projektových zámerov, ktoré vytvoria 180 miest pre deti do troch rokov,“ spomenula Zuzana Onufer.

Zriaďovateľmi jaslí, ktorí predložili projektové zámery, sú mestské časti Rača a Nové Mesto, Malacky, Tomášov. O vybudovanie jaslí v Petržalke, Podunajských Biskupiciach, Senci, Miloslavove a Bernolákove sa podľa hovorkyne uchádzali mimovládne organizácie.

V poskytovaní sociálnych služieb na komunitnej úrovni ambulantnou formou pre deti boli zastúpené aj centrum včasnej intervencie a komunitné centrum pre seniorov, denné stacionáre a denné centrá. Posudzovali i nocľaháreň s útulkom a špecializované zariadenie na komunitnej úrovni. V oblasti sociálnych služieb ambulantnej formy alebo pobytovej formy počas tohto leta mesto posudzovalo devätnásť projektových zámerov týkajúcich sa zariadení pre seniorov, rehabilitačných stredísk pre zdravotne znevýhodnené skupiny obyvateľstva a domovov pre seniorov.

Oddelenie sprostredkovateľského orgánu pre IROP v rámci hlavného mesta zriadili v máji 2015 na základe uznesenia vlády SR. Svoje právomoci vykonáva oddelenie v rámci mestského funkčného územia mesta Bratislava. Patria sem mestské časti mesta Bratislavy, okres Senec, Pezinok a Malacky, čo je celkovo 52 subjektov v programovom období 2014 – 2020. Riadiacim orgánom je Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Medzi hlavné činnosti oddelenia patrí pomoc mestským častiam a obciam pri príprave projektov na základe výziev IROP, príprava výziev na predkladanie projektových zámerov a žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku. Patria sem aj posudzovanie projektových zámerov a odborné hodnotenie žiadostí o nenávratný finančný príspevok v spolupráci s externými hodnotiteľmi.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X