Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prima park ii ruzinov.jpg
Foto: www.primapark.sk

Projektu Prima Park 2 hrozí zastavenie územného konania, tvrdí developer

Podľa tvrdení developera prokurátor označil konanie ružinovského stavebného úradu už druhýkrát za nezákonné.

Developerskému projektu Prima Park 2 v bratislavskej mestskej časti Ružinov hrozí zastavenie územného konania, tvrdí developer Cresco Ružinov. Developer takisto hovorí o dvojnásobnom označení konania Stavebného úradu Ružinov prokurátorom za nezákonné. Informoval o tom Cresco Ružinov v tlačovej správe.

Developer sa podľa vlastných slov ocitol v „patovej situácii“. „Mestská časť Ružinov ako stavebný úrad na jednej strane požaduje právoplatné výrubové povolenie pod hrozbou zastavenia územného konania a súčasne mestská časť Ružinov rozhodujúca o vydaní výrubového povolenia je nečinná a znemožní včas splniť podmienku, ktorú sama stanovila,“ vysvetlil Cresco Ružinov.

Cresco Ružinov žiadal Ružinov o predĺženie lehoty na preloženie výrubového povolenia, čo považoval starosta Ružinova Martin Chren za nemožné. „V prípade, ak Ružinov bude naďalej trvať na nesplniteľnej podmienke, ktorú sme ani podľa prokuratúry nemohli dodržať, a zastaví územné konanie, pôjde len o maskovanie faktickej nečinnosti ružinovského úradu,“ povedal konateľ spoločnosti Cresco Ružinov Martin Šechny.

Ďalšia sťažnosť

Developer Cresco Ružinov sa nedávno takisto sťažoval na nečinnosť ružinovského stavebného úradu v prípade projektu Prima Park 1. Išlo o fakt, že budova projektu Prima Park 1 nie je stále skolaudovaná a v septembri jej vypršalo predčasné užívanie.

Cresco Ružinov za tým videl zámer Ružinova zastrieť vlastnú nečinnosť v kolaudačnom konaní. Starosta Ružinova Martin Chren vtedy v reakcii uviedol, že stavebný úrad si „nemôže dovoliť pracovať so zákonom ako v samoobsluhe a vydávať list za dokument, ktorý má rovnakú právnu váhu ako záväzné stanovisko“. Zároveň zdôraznil, že developer dodnes v prípade Prima Park 1 nepodal ani žiadosť o kolaudáciu, ktorú mal podľa zákona podať opäť.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X