Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nosenie batožiny, bezdomovci, hlavná stanica
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
7. februára 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na projekty pre ľudí bez domova vyčlenilo mesto tento rok rekordnú sumu

Hlavné mesto aj tento rok poskytuje finančný príspevok na podporu integračných projektov pre subjekty pracujúce s ľuďmi bez domova. V tomto roku mesto vyčlenilo na ich podporu historicky najvyššiu sumu 150-tisíc eur.

Záujemcovia o finančný príspevok môžu svoje žiadosti s projektami posielať do 6. marca 2017. Doručiť ich môžu osobne do podateľne Magistrátu hl. mesta alebo poštou na adresu: Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava, oddelenie sociálnych vecí, Primaciálne námestie 1, 814 99 Bratislava. Žiadosť, ako aj metodické usmernenie nájdu záujemcovia TU.

Finančný príspevok je možné poskytnúť žiadateľom, ktorí plánujú realizovať integračné pracovné aktivity na území hlavného mesta SR Bratislava. Žiadateľ musí pôsobiť v sociálnej oblasti a venovať sa sociálnej práci s ľuďmi bez domova. Môže ním byť napríklad nezisková organizácia, občianske združenie, nadácia, registrovaná cirkev alebo náboženská spoločnosť. Každý žiadateľ môže v rámci výzvy predložiť len jednu žiadosť o poskytnutie finančného príspevku v danom kalendárnom roku.

Oblasť podpory je v tomto roku zameraná na zapojenie ľudí bez domova do pracovných aktivít vedúcich k získaniu pracovných návykov a zručností, ich postupnú socializáciu a integráciu do spoločnosti.

Hlavné mesto v minulom roku takto podporilo 6  subjektov pracujúcich s ľuďmi bez domova v celkovej hodnote 70-tisíc eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X