Prokurátor podal návrh na vzatie Juraja, ktorý napadol Henryho, do väzby

PIETA: Filipínca Henryho, Obchodná ulica
ilustračné: SITA

Prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava podal v nedeľu na Okresný súd Bratislava I návrh na vzatie obvineného 28-ročného Juraja H., ktorý v centre Bratislavy napadol muža z Filipín, do väzby. Uviedla to hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová. Dôvodom, ktorý prokurátor uviedol, je, že by obvinený utiekol alebo pokračoval v trestnej činnosti. O tom, či pôjde do väzby, rozhodne súd.

V súvislosti s incidentom, ku ktorému došlo koncom minulého mesiaca na Obchodnej ulici v Bratislave, vyšetrovateľ Policajného zboru v sobotu 2. júna zmenil kvalifikáciu skutku a zároveň obmedzil na osobnej slobode muža z okresu Dunajská Streda. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Pred týždňom došlo v skorých ranných hodinách k incidentu medzi dvomi mužmi, ktorý skončil fyzickým napadnutím jedného z nich. Napadnutý muž utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali jeho okamžitý prevoz do jednej z nemocníc v Bratislave. Vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I bolo v tejto súvislosti začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu ublíženia na zdraví v súbehu s trestným činom výtržníctva. Muž zraneniam koncom tohto týždňa v nemocnici podľahol.

Prekvalifikovanie zločinu

Na základe výberovej príslušnosti si tento prípad v piatok prevzal vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Po preštudovaní spisového došlo k prekvalifikovaniu tejto trestnej veci na zločin zabitia. Obvinený 28-ročný Juraj H. z okresu Dunajská Streda bol následne obmedzený na osobnej slobode a umiestnený v cele policajného zaistenia. Spisový materiál bol predložený dozorujúcemu prokurátorovi.

V prípade preukázania viny hrozí v súlade so zákonom obvinenému trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk