Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ZŠ Veternicová
SITA
10. augusta 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Prokurátor podal protest proti zrušeniu Základnej školy Veternicová v Karlovej Vsi

Zrušenie Základnej školy (ZŠ) na Veternicovej ulici nemusí byť také definitívne ako sa zdalo. Prokurátor podal protest proti jej zrušeniu.

Podľa prokurátora všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktorým mestská časť školu zrušila k 31. augustu 2016, Karlova Ves vydala aj napriek negatívnemu stanovisku hlavného mesta, teda nemala splnomocnenie na tento krok.

So zrušením školy nesúhlasil ani primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, ktorý na svojej facebookovej stránke píše, „zachovanie školy podporujem z viacerých dôvodov – nielen preto, že nedostatok financií v školstve ako argument neobstojí, ale najmä preto, že chcem podporovať čo najširšie možnosti na vzdelávanie pre naše deti a nie ich obmedzovať.“

Podľa vyjadrenia mestskej časti, v proteste prokurátor namieta, že k zrušeniu školy je v zmysle Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy potrebný predchádzajúci súhlas primátora. Samotný protest prokurátora však neznamená zrušenie platnosti a účinnosti prijatého VZN.

„O proteste bude rozhodovať miestne zastupiteľstvo mestskej časti Bratislava – Karlova Ves a môže protestu vyhovieť alebo nevyhovieť. Bez ohľadu na rozhodnutie miestneho zastupiteľstva o proteste je nesporné, že ZŠ Veternicová nemôže od nového školského roka pôsobiť ako základná škola, keďže ministerstvo školstva rozhodlo o jej vyradení zo siete škôl. O ďalšom postupe pri formálnom doriešení existencie rozpočtovej organizácie ZŠ Veternicová ako právnickej osoby bude mestská časť ešte informovať,“ vyjadrila sa Zuzana Čavajdová z karloveského úradu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X