Promenádu na Tyršovom nábreží obnovili, pozrite, čo všetko tu pribudlo

BRATISLAVA: Revitalizácia promenády
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a manažér obchodného centra spoločnosti Aupark Tomáš Urbanovský počas otvorenia zrevitalizovanej promenády. SITA

Pribudol nový chodník, štrnásť lavičiek a päť odpadkových košov.

BRATISLAVA 19. júla – Promenádu na Tyršovom nábreží blízko Mosta SNP v Bratislave obnovili. Návštevníci mesta i Bratislavčania ju už môžu využívať, oficiálne ju v stredu pred novinármi otvorili primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal a riaditeľ nákupného centra v Petržalke Tomáš Urbanovský.

Súčasťou obnovy promenády na petržalskej strane Dunaja bola výmena povrchu chodníka, spolu je to 320 metrov, čo je od Mosta SNP po reštauráciu na nábreží. V časti od reštaurácie v smere k Starému mostu je pôvodný chodník. „Radi by sme opravili aj túto časť, v správe ju však má mestská časť Bratislava – Petržalka. Zatiaľ sa k tomu nijak nepostavili. Buď to opraví Petržalka, alebo to obnoví hlavné mesto,“ poznamenal dnes primátor.

Nový chodník tvorí kombinácia asfaltobetónu a rezaného prírodného kameňa, ďalšia časť je z lámaného kameňa. Pribudlo tu aj štrnásť nových lavičiek a päť nových odpadkových košov. Celú obnovu financovalo petržalské nákupné centrum, mesto sa na financovaní nepodieľalo. Práce trvali od 1. júna do 15. júla tohto roka.

Obnovu by potreboval aj priestor pod Mostom SNP smerom na Most Lafranconi. Primátor však poznamenal, že mesto chce v prvom rade opraviť chodník smerom k Starému mostu, ktorý je prioritou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk