Prostredníctvom náučnej hry chce Staré Mesto predstaviť najkrajšie stromy

Stromy zelen stare mesto hra.jpg

Sedem stromov je zároveň adeptmi na zaradenie do slovenského zoznamu chránených stromov.

Staré Mesto chce prostredníctvom náučnej hry predstaviť najkrajšie stromy v mestskej časti. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Mojich 7 stromov v Starom Meste je názov náučnej hry, ktorú Staré Mesto pripravilo pre obyvateľov, ale aj návštevníkov Bratislavy pri príležitosti tohtoročného Dňa stromov,“ uviedol.

Staré Mesto je plné krásnych stromov. Z týchto tisícok stromov sme vybrali sedem, ktoré by sme chceli predstaviť verejnosti – sedem stromov ako sedem divov Starého Mesta,“ priblížila starostka Zuzana Aufrichtová.

Sedem stromov

Sedem stromov, ktoré sú súčasťou pátracej hry, nájdu účastníci na rozličných miestach Starého Mesta – v Medickej záhrade, Slubekovej záhrade, pri Základnej škole M. Hodžu na Podjavorinskej ulici či v parčíku na Škarniclovej.

Jeden z najkrajších stromov – majestátny buk lesný, nájdu na evanjelickom cintoríne pri Kozej bráne.

Stromy sú označené tabuľkami so základnými informáciami o drevine a tiež zaujímavosťou, ktorá sa s nimi spája,“ vysvetlil Števove.

Úloha pre hráčov

Úlohou hráčov je postupne objaviť všetky vybrané stromy a odpovedať na sedem otázok. „Odpovede na ne nájdu na tabuľkách pri stromoch,“ vysvetlila Aufrichtová. Pri každom strome je mapka, ktorá ukazuje, kde sa nachádzajú zvyšné dreviny.

Cieľom hry je ukázať, že Staré Mesto si zeleň váži. Dôkazom je aj to, že týchto sedem stromov je našich sedem adeptov na zaradenie do slovenského zoznamu chránených stromov,“ uzavrela starostka.

Po nájdení všetkých siedmich stromov treba správne odpovede poslať do 10. novembra na adresu tlacove@staremesto.sk. Sedem vyžrebovaných účastníkov získa knižné výhry.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk