Prostredníctvom Vianočnej 1000 a 1 kvapky krvi môžete pomôcť aj vy

Nurse in drop in department taking blood from woman donor
Ilustračná foto: gettyimages

Už tradične sa v priestoroch mezanínu Primaciálneho paláca uskutoční podujatie s charitatívnym rozmerom Vianočná 1000 a 1 kvapka krvi, pre deti na detskej onkológii, ktoré organizuje OZ Deťom pre život v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR pod záštitou primátora hlavného mesta Bratislava.

Ide už o 11. ročník tejto populárnej akcie. Zúčastnia sa jej, ako aj po minulé roky, hráči ŠK Slovan Bratislava, ten je zároveň partnerom tohto charitatívneho podujatia. Okrem hokejistov prídu aj známi futbaloví reprezentanti. Súčasťou akcie je aj vianočná dražba dresov známych futbalistov a ich odovzdanie výhercom priamo na mieste.

Do charitatívnej dražby je možné zapojiť sa do štvrtka do 20.00 hod. na tejto adrese.

Tento rok sa z dražby potešia najmä futbaloví fanúšikovia. Reprezentačný dres s podpismi všetkých spoluhráčov venoval obranca Milan Škriniar. V dražbe je aj dres SK Slavia Praha s číslom 17, ktorý si oblieka futbalista Miroslav Stoch. A vydražiť bude možné aj jeden dres slovisnkého futbalistu Andraža Šporara z ŠK Slovan Bratislava.

Darcovstvo krvi

Staňte sa hrdinom a darujte to najvzácnejšie, čo máte. Krv môžete prísť darovať do Primaciálneho paláca v rámci charitatívnej akcie Vianočná 1000 a 1 kvapka krvi v piatok 7. decembra v čase od 8.00 do 12.00 hod.

OZ Deťom pre život od svojho vzniku aktívne pomáha rôznymi spôsobmi práve deťom s onkologickými chorobami. Výťažok z charitatívnej dražby poputuje na podporu detských onkologických pacientov a ich rodiny, na individuálnu pomoc a na projekt celoročnej prevádzky Auto pre deti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk