Protestu prokurátora, ktorý sa týka hazardu, poslanci nevyhoveli

hracie automaty, herne
ilustračné: SITA

Hlavné mesto nevyhovie protestu prokurátora proti všeobecne záväznému nariadeniu (VZN) o zákaze herní v meste. Rozhodli o tom bratislavskí mestskí poslanci na štvrtkovom rokovaní mestského zastupiteľstva.

Konštatovanie Krajskej prokuratúry v Bratislave bolo, že opäť predkladať návrh VZN o zákaze hazardu v meste a opätovne hlasovať o totožnom návrhu na základe tej istej petície je nezákonné. Poslanci tiež chcú, aby ich primátor informoval o prípadnom podaní žaloby prokurátora proti všeobecne záväznému nariadeniu hlavného mesta o zákaze umiestnenia herní v Bratislave.

Asociácia zábavy a hier (AZAH) a Asociácia prevádzkovateľov videohier (APV) vo svojom stanovisku uvádza, že primátor a poslanci mesta ignorujú zákony a nezodpovedne hazardujú s financiami obyvateľov Bratislavy.

„Je zarážajúce, že čelní predstavitelia mesta hrdinsky vyhlasujú, že ich právny názor akéhosi prokurátora nezaujíma. Doteraz však verejnosti neukázali žiaden iný právny názor a rovnako doteraz žiaden právnik mesta nestál po boku primátora, aby uistil daňových poplatníkov, že opakované hlasovanie o zákaze hazardu je v poriadku,“ spomenula Dominika Lukáčová z Asociácie zábavy a hier.

Poslanec Ján Buocik však tvrdí, že prokuratúra ako inštitúcia, ktorej poslaním je chrániť zákonnosť na Slovensku, tentoraz svoj názor nepostavila na texte zákona, ale na argumentoch bez právneho základu. „Argumenty protestu prokuratúry voči VZN o zákaze hazardu nemajú oporu v zákone,“ dodal.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk