Protestujúci farmári v piatok ráno vysypali pred budovy agrorezortu a Pôdohospodárskej platobnej agentúry hnoj

hnoj-protestujuci-farmari-ministertvo-podohospodarstva-strajk-sita.jpg
Foto: SITA/Branislav Bibel

Protestujúci farmári v Bratislave v piatok ráno zhruba o 8.00 hod. rozhádzali na vyjadrenie svojho protestu hnoj pred budovou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) a Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA).

MPRV aj PPA totiž podľa protestujúcich farmárov, geodetov a lesníkov kryjú subvenčné podvody a nedodržiavajú zákony. O ďalšej forme a pokračovaní protestov v Bratislave rozhodne štrajkový výbor farmárov, ktorý zasadne o 10.00 hod.

PPA dlhodobo nepriznala niektorým protestujúcim farmárom dotácie aj napriek tomu, že majú rozhodnutia okresného, krajského či ústavného súdu. Nepomáhajú nám ani exekučné rozhodnutia. Pritom oponenti majú na naše pozemky zakázaný vstup. Na čo sú však farmárovi všetky tieto rozhodnutia, keď má pozastavené dotácie? PPA a MPRV majú dodržiavať zákony, no oni ich nedodržiavajú a kryjú subvenčné podvody,“ uviedol v piatok ráno protestujúci farmár František Oravec pred budovou PPA.

Ministerstvo pôdohospodárstva SR neháji malých farmárov. Sme utláčaní a je nám braná pôda. Agrorezort k nám nemá ani úctu. Pred budovu MPRV pokladáme aj dánsku močovinu, ktorá dlhodobo znečisťuje spodné vody na Žitnom ostrove. Tento akt má ministerstvo za to, ako sa k nám správa,“ povedal v piatok pred budovou MPRV protestujúci farmár Patrik Magdoško.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk