Proti stavbe na Odborárskej ulici budú tretíkrát protestovať

PROTEST: Proti stavbe na Odborárskej ulici
SITA

Proti stavbe na Odborárskej ulici v Novom Meste, kde majú byť byty a chýbajú tam parkovacie miesta, budú vo štvrtok opäť protestovať. Bude to už tretí protest, prvý bol v máji, druhý pred dvoma týždňami.

Podľa aktivistov budovu stavajú bez toho, aby mala k dispozícii približne deväťdesiat parkovacích miest. Ako ďalej tvrdí občianske združenie Dimitrovka, ktoré protest organizuje, obyvatelia, ktorí sa do novej budovy nasťahujú, budú používať parkovacie miesta súčasných obyvateľov tejto lokality. Podľa organizátorov sa situácia po dvoch protestoch nemení, preto organizujú ďalšie zhromaždenie.

Tretí protest sa začne vo štvrtok o 17. hodine na Odborárskej ulici, stavba je vedľa bývalého bunkra. Zúčastniť sa môžu Novomešťania i ďalší Bratislavčania. O treťom proteste informoval novomestský miestny poslanec Vladimír Mikuš.

Na júnovom proteste bol aj starosta Nového Mesta Rudolf Kusý. Na otázku, či má stavebník kde vybudovať nové parkovacie miesta, odpovedal, že má. Vytvoriť by ich mohol, kúpiť by si však musel pozemky. Podľa starostu, ak to v tejto lokalite prejde bez vytvorenia parkovacích miest, každý ďalší stavebník sa bude pýtať, prečo by on mal budovať nové miesta pre autá.

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR tvrdí, že stavebník budovy na Odborárskej ulici je povinný zabezpečiť pre užívateľov stavby parkovacie miesta. Ako ďalej uvádza ministerstvo v stanovisku, v odvolacom konaní zmenili rozhodnutie Okresného úradu Bratislava III a túto podmienku doplnili do výroku rozhodnutia.

„Podmienku zabezpečenia parkovacích miest, ktoré ministerstvo doplnilo do svojho rozhodnutia v rámci odvolacieho konania, bude stavebník preukazovať v ďalšom samostatnom správnom konaní o zmene v užívaní stavby,“ uviedla hovorkyňa ministerstva dopravy a výstavby Karolína Ducká.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk