Protivládny protest podľa polície prebiehal bez narušenia verejného poriadku, obmedzená bola doprava

Účastníci počas protivládneho protestu za predčasné voľby a za efektívny boj so zdražovaním, ktorý organizovala strana Smer - sociálna demokracia pred Prezidentským palácom.
Foto: SITA/Branislav Bibel

Na protivládnom proteste sa objavili okrem politických strán ako Republika či Slovenská národná strana aj zástupcovia viac než kontroverzných Nočných vlkov.

Pred Prezidentským palácom sa konal protivládny protest za predčasné voľby a za efektívny boj so zdražovaním. Organizátorom bola strana Smer – sociálna demokracia.

Podľa polície, ktorá monitorovala priebeh verejného zhromaždenia, nezaznamenali prípady narušenia verejného poriadku alebo páchania inej protiprávnej činnosti.

Predseda strany SMER-SD Robert Fico opakovane pozýval na toto zhromaždenie, zúčastnilo sa ho napokon niekoľko desiatok osôb.

Podľa jeho slov mali na stretnutí vystúpiť zástupcovia miest a obcí, Jednoty dôchodcov Slovenska, odborári. Zúčastnili sa ho politické strany ako Republika či Slovenská národná strana.

Program zahŕňal aj vystúpenie herca Mareka Ťapáka, speváka Mariána Greksu či dokonca európskeho šéfa viac než kontroverzných Nočných vlkov Jozef Hambálek. V prípade Nočných vlkov ide o ruský nacionalistický motorkársky klub, ktorý aktívne podporuje Putina a je s ním v kontaktu.

K téme sa tiež objavila jedna menšia chyba v spravodajskej relácii TV Markíza, ktorú zverejnila aj slovenská satirická stránka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk