Prvá etapa nového mestského parku v obytnej štvrti Slnečnice je ukončená

Petrzalka slnecnice park.jpg

Do prvej časti parku investoval developer 3,4 milióna eur a verejnosti bude sprístupnená po ukončení kolaudačného procesu.

Developer Cresco Real Estate ukončil prvú etapu nového mestského parku v obytnej štvrti Slnečnice v Petržalke.

Ako informuje zástupca investora v tlačovej správe, prvá etapa parku má rozlohu 14-tisíc metrov štvorcových a po dokončení zvyšných častí sa s rozlohou 29-tisíc metrov štvorcových stane druhým najväčším parkom v Petržalke, po Sade Janka Kráľa.

Do prvej časti parku investoval developer 3,4 milióna eur a verejnosti bude sprístupnená po ukončení kolaudačného procesu.

Prepojenie vďaka parku

Nový mestský park vzniká v štvrti Slnečnice v Zóne mesto, ktorá sa rozrastá na západ smerom k pripravovanej zastávke električky Janíkov dvor.

Park ponúka voľnočasové a zelené plochy, zábavné prvky pre deti, tínedžerov, ale aj dospelých, oplotený výbeh pre psy a mobiliár pre rôznorodé komunitné aktivity,“ priblížil investor.

Po ukončení ďalších etáp zelený pás parku prepojí celú Zónu mesto, pričom v strede ho preruší električková trať so zastávkou Janíkov dvor, ktorá je momentálne aktuálne vo výstavbe.

Kolaudačné konanie

S oficiálnym otvorením parku počíta investor na jar budúceho roku. Dôvodom je kolaudácia parku, o ktorú už developer požiadal, ale aj vegetačné obdobie, aby boli najmä trávniky silné a pripravené na návštevníkov.

Po ukončení kolaudačného konania plánuje developer oficiálne požiadať mestskú časť Petržalka, aby do svojej správy nový park prevzala, a to aj spolu s parkom v Zóne viladomy.

Mestská časť tým odbremení mesačné výdavky obyvateľov Slnečníc a zároveň týmto krokom vráti lokalite časť z poplatku za rozvoj, ktorý od developera inkasovala,“ uzavrel investor.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk