Prvé septembrové dostihy budú venované Svetovému dňu prvej pomoci

Dostihy zavodisko sport.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

V nedeľu 2. septembra v Starom háji pobežia džokeji s koňmi rovinové aj prekážkové dostihy. Podujatie s názvom 26. Slovenské Oaks Rádia SiTy začína o 13.30 hod. Počas tohto dostihového dňa sa môžu návštevníci tešiť na vzrušenie, adrenalín, zábavu a oddych.

Na štart hlavných dostihov sa postaví 13 kobýl, ktoré pobežia 2 000 metrov. Celková dotácia na tieto dostihy je 23-tisíc eur. Návštevníkov čaká okrem hlavných dostihov ešte ďalších osem, z toho budú jedny dostihy steeplechase a jedny s prútenými prekážkami.

Dostihy. kone petrzalka.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Myšlienkou tohto podujatia je oslava Svetového dňa prvej pomoci. Návštevníci si budú môcť pozrieť ukážky práce profesionálov, ale aj vyskúšať svoje zručnosti. Atmosféru dostihov spríjemní súbor seniorov Petržalská melódia, ktorý bude hrať medzi dostihami. Tí najmenší sa zadarmo môžu povoziť na koníkoch alebo na detskom autíčku či si nechať pomaľovať tvár. Milovníci dobrého jedla sa môžu tešiť na gurmánske špeciality, ale aj na tradičnú jadranskú zmrzlinu.

Kon zavodisko dostihy.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Počas tohtoročnej dostihovej sezóny sa v Starom háji pobeží ešte päť dostihov. Posledné dostihy s názvom Veľká októbrová cena sa budú konať 28. októbra o 12. hodine.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk