Prvé úseky mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom čakajú na kolaudáciu

dialnica-d4-rychlostna-cesta-r7-d4r7-vysetrovanie.jp
Foto: ilustračné, SITA/Alexandra Čunderlíková

Vodiči už nebudú musieť použiť obchádzku z D1 od Trnavy ani z Petržalky na Slovnaftskú ulicu.

Budúci týždeň plánujú skolaudovať prvé úseky mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v Bratislave, následne bude križovatka odovzdaná do užívania motoristom. Vodiči sa tak bez obchádzky dostanú z D1 v smere z Trnavy a rovnako aj z Petržalky na Slovnaftskú.

Práce plánovali ukončiť v auguste, zhotoviteľ to však stihol takmer o mesiac skôr. Zároveň sa s predstihom začínajú aj práce na druhej etape rekonštrukcie, ktoré sa budú týkať najmä vetvy Bajkalská – Prístavná. Uviedli to dnes hovorca Bratislavy Peter Bubla a koncesionár Zero Bypass.

Dopravné obmedzenia stále platia

S prestavbou križovatky pod Prístavným mostom začala spoločnosť D4R7 Construction v polovici februára tohto roka. „Počas prvej etapy prestavby tejto mimoúrovňovej križovatky zrealizovali približne 32-tisíc metrov kubických výkopov, použili 1 550 metrov kubických štrkodrvy, asi 960 metrov kubických CBGM (cementom spevnené kamenivo) a 2 600 ton asfaltu. Nainštalovali 160 metrov trvalých betónových zvodidiel a 700 metrov trvalých oceľových zvodidiel,“ povedal Bubla.

V predstihu sa začali aj práce na druhej etape, ktorá sa týka zjazdu z D1 od Trnavy na Prístavnú ulicu, ulíc Bajkalská – Prístavná, výjazdu z Prístavnej na D1 smer Trnava a výjazdu z Bajkalskej na D1 smer Trnava. Súčasťou realizácie sú výkopové práce, dva mostné objekty, prekládky inžinierskych sietí – vody, kanalizácie, prekládky vysokého aj nízkeho napätia. Dokončia aj zjazdy a výjazdy vrátane napojenia na ulicu Prístavná.

Existujúce dopravné obmedzenia, ktoré sa týkali prvej etapy, ostávajú stále v platnosti. Pribudne k nim ďalšie obmedzenie na vetve Bajkalská – Prístavná, ktorú uzavrú po otvorení komunikácií z prvej etapy.

2.etapa_d4r7_final.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk