Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava
maps.google.sk
2. marca 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Prvý aprílový týždeň sa Bratislava zmení na mesto smiechu. V Mestskom divadle bude Týždeň komédie

Dejiskom zábavy sa stane Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava (MDPOH), ktoré uvedie od 1. do 6. apríla (vždy o 19. hodine) komediálne divadelné predstavenia. Na programe je šesť skvelých komédií – tri inscenácie, ktoré v MDPOH ešte diváci nemali šancu vidieť, dve hry z vlastného repertoáru a do Bratislavy sa vráti aj kultový Ucpanej systém Dejvického divadla.

Mestské divadlo od svojho vzniku, okrem svojich predstavení, prináša aj najlepšie slovenské a české tituly pre bratislavského diváka. Doteraz to boli väčšinou inscenácie pre náročnejšieho diváka. „Raz ročne, dnes už pravidelne na 1. apríla, uvádzame humorné predstavenie oživené prekvapeniami, nezvyčajnými vizuálmi plagátov a tiež darčekmi pre divákov v cene vstupenky. Dopyt divákov po takýchto predstaveniach bol veľký, a tak dramaturgia divadla priniesla myšlienku predĺžiť jednodňové hranie na Týždeň komédie, v ktorom tento rok po prvýkrát prinášame za šesť dní šesť divadelných komédií,“ hovorí Vladimír Grežo, riaditeľ MDPOH.

Týždeň smiechu otvorí 1. apríla Divadlo Andreja Bagara so svojou najnovšou premiérou komédie Dámska šatňa v réžii Michala Spišáka. V hre sa predstavia štyri herečky, Lenka Barilíková, Jana Kovalčíková, Eva Pavlíková a Alena Pajtinková, ktoré divákom odhalia „tajomný“ svet dámskej šatne vidieckeho divadla.

Do Bratislavy druhý aprílový deň opäť po štyroch rokoch zavíta Ucpanej systém obľúbeného Dejvického divadla. Vzhľadom na počet vulgárnych slov ju divadlo otitulovalo ako „nejsprostší inscenaci v histórii Dejvického divadla“. Predstavenie v slovenskej réžii Michala Vajdičku získalo už množstvo ocenení a priaznivých kritík.

Svižnú komédiu Smiem prosiť? v réžii Jaromíra Janečka o vášnivom milovníkovi žien predstaví Činoherní studio Bouře z Prahy. Ján Révai ako Henri de Sacy sa jedného dňa dozvie, že má po svojej tete zdediť balík peňazí pod podmienkou, že sa do roka ožení. Ako sa nemusieť svojej vášne k ženám vzdať a zároveň splniť kladenú podmienku? Diváci prekvapujúci záver hry zistia 3. apríla.

Štvrtý deň (4. apríla) prichádza Slovenské komorné divadlo Martin s matematickou dilemou 1 + 1 = 3 v réžii Doda Gombára. Témou bláznivej komédie sú peripetie spojené s láskou, manželstvom, sexom a neverou, samozrejme všetko povýšené na druhú. Slovami klasika „za všetkým hľadaj ženu“ alebo „zemeguľa sa netočí okolo svojej osi, ale okolo postele“. Pre obrovský úspech sa predstavenie hrá nepretržite už 16 rokov.

Komediálny týždeň uzatvárajú inscenácie MDPOH. Návod, ako sa stať milionárom, prezradí 5. apríla muzikál Plné vrecká peňazí – kultová hudobná tragikomédia s dialógmi Milana Lasicu a Júliusa Satinského. Posledný deň (6. apríla) je na programe úspešná komédia Pravda francúzskeho dramatika Floriana Zellera o štvorici Parížanov, neľahkých vzťahoch a strednom veku. Diváci sa môžu tešiť na výnimočné herecké obsadenie, ktoré úspešnou komédiou o paroháčoch ukončí týždeň humoru a dobrej nálady. Príďte si do Mestského divadla otestovať svoje bránice.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X