Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zvieratá, psy
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Katarína Jankechová
9. marca 2017 Správy BratislavaVýstavba a developerské projekty Bratislava od BratislavaDen.skPetra Tomšíková © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Prvý cintorín pre zvieratá v Bratislave otvoria už čoskoro v Dúbravke

V Bratislave žije veľa domácich miláčikov. Ľudia chcú mať doma spoločníka – domáce zvieratko, ktoré sa stáva členom rodiny so všetkým, čo k tomu patrí. Raz však príde chvíľa, ktorá je pre každého majiteľa náročná. Zvieratko zomrie a treba sa postarať o jeho ostatky.

V Dúbravke čoskoro pribudne cintorín pre zvieratá, predovšetkým psy a mačky. Približne trojročný proces vybavovania povolení tak zožne svoju úrodu a do Bratislavy prinesie prvý oficiálny cintorín pre zvieratá.

Zvieratá, mačka
Foto: Katarína Jankechová

Cintorín Borievka sa bude nachádzať v lokalite pod Devínskou Kobylou, v blízkosti niekdajšieho hotela Alfonz. Priestor má už parkovú úpravu s cestičkami a upravenou zeleňou. „Naším cieľom je tu vytvoriť nielen cintorín, ale aj oddychový priestor, voľne prístupný verejnosti,“ uviedol Stanislav Vlkovič zo spoločnosti Icona, ktorá projekt pripravuje.

Cintorín s plánovanou kapacitou asi 6-tisíc hrobových miest bude prenajímať miesta na päť rokov. Cena za toto obdobie by sa mala pohybovať okolo 250 eur. V prípade záujmu bude možné si prenájom predĺžiť, pričom cena bude už nižšia. Jej výška by sa mala odvíjať od veľkosti pochovaného zvieraťa a služieb, ktoré si zákazník objedná.

Cintorín by mal zabezpečovať okrem prenájmu hrobového miesta aj odvoz uhynutého zvieratka na cintorín, úpravu a starostlivosť o hrobové miesto, vykonanie smútočného obradu a zabezpečenie hrobového kameňa.

Na Slovensku funguje oficiálny zvierací cintorín v Šútovciach neďaleko Bojníc a v Lučenci. Povoleným zvieracím pohrebiskom je aj krematórium v priestoroch bývalého družstva v Jablonovom neďaleko Bratislavy. Borievka by mala pochovávať spoločenské zvieratá najmä z Bratislavy a okolia. Nelegálne pochovávanie na záhradách, lúkach či lesoch by sa tak malo výrazne obmedziť.

Zvieratá, cintorín
Foto: Katarína Jankechová

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X