Prvý prázdninový víkend bol mimoriadne tragický, na koľajisku zahynuli dvaja ľudia a ďalší na festivale

Kolaiz bratislava vlak nehoda umrtie festival policia.jpg
Foto: Polícia SR - Bratislavský kraj - koláž BratislavaDen.sk

Uplynulý víkend bol v Bratislavskom kraji mimoriadne tragický. Polícia bola privolaná k trom smrteľným nehodám, pri ktorých zahynuli traja ľudia. Dva prípady sa týkali zrážok s vlakmi, zatiaľ čo tretia obeť bola nájdená mŕtva na festivale na Zlatých Pieskoch. Vyšetrovatelia teraz pracujú na zistení príčin týchto nešťastí.

Víkend v Bratislavskom kraji priniesol sériu tragických udalostí, ktoré zasiahli celé mesto. Polícia bola privolaná k trom smrteľným nehodám, ktoré sa odohrali na rôznych miestach.

Prvým prípadom bola zrážka osoby s nákladným vlakom na železničnom priecestí vo Vrakuni. Ešte v piatok krátko po 21.40 hod. rušňovodič zbadal muža ležiaceho na koľaji. Okamžite použil rýchločinné brzdy, avšak zrážke už nedokázal zabrániť. Muž na mieste utrpel smrteľné zranenia. Polícia začala trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia.

Druhým tragickým incidentom bola smrť 20-ročného muža v areáli Zlatých Pieskov. V sobotu pred 3.00 hod. bola na festival privolaná rýchla zdravotnícka pomoc, ktorá však už mohla len konštatovať smrť mladíka. Pre zistenie presných príčin jeho úmrtia bola nariadená pitva. Aj v tomto prípade polícia začala trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia.

Tretia tragédia sa odohrala v nedeľu ráno krátko po 8.00 hod. na železničnej trati medzi Šenkvicami a Pezinkom. Rušňovodič spozoroval, ako si pred prichádzajúci vlak ľahla osoba. Aj napriek okamžitému použitiu bŕzd zrážke nedokázal zabrániť. Osoba utrpela zranenia nezlučiteľné so životom. Aj tento prípad je predmetom trestného stíhania pre trestný čin usmrtenia.

Tieto tragické udalosti poukazujú na vážnosť situácie na železničných tratiach a vyvolávajú otázky o bezpečnosti a prevencii podobných incidentov. Polícia intenzívne vyšetruje všetky tri prípady, aby objasnila okolnosti a príčiny týchto smutných udalostí.

Policajti Odboru železničnej polície v Bratislave počas týchto dní tiež vykonávajú kontrolu funkčnosti zabezpečovacích zariadení, ako aj kontrolu rozhľadových pomerov na komunikáciách pred železničnými priecestiami. Policajti kontrolujú všetky priecestia v Bratislavskom kraji.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk