Prvý rok fungovania terénnej sociálnej práce na Stavbárskej hodnotí mesto pozitívne

Pentagon bratislava stavbarska ulica vrakuna.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Mestský terénny tím podľa magistrátu pomáha zraniteľným skupinám obyvateľov Vrakune.

Bratislava hodnotí prvý rok fungovania terénnej sociálnej práce na Stavbárskej ulici vo Vrakuni pozitívne. Mestský terénny tím podľa magistrátu systematickou prácou pomáha zraniteľným skupinám obyvateľov Vrakune v schopnosti viesť samostatný život, zlepšiť svoju finančnú situáciu alebo sa začleniť na trh práce.

Po prvom roku má terénna práca viditeľný prínos v zlepšení kvality života rodín a jednotlivcov ohrozených sociálnym vylúčením,“ konštatuje mesto na sociálnej sieti.

Aktívna spolupráca s neziskovými organizáciami je podľa samosprávy v terénnej činnosti potrebná a prínosná, preto mali 12 stretnutí s cieľom výmeny skúseností a poznatkov s prácou v lokalite.

Za prvý rok fungovania Mestský terénny tím poskytol 22 ľuďom sociálne poradenstvo a dlhodobú spoluprácu s cieľom zlepšenia ich kvality života. „Za rok 21-krát prebehlo rozsiahle mapovanie pomocou dotazníkovej metódy s cieľom zistiť aktuálnu bytovú a finančnú situáciu a šíriť povedomie o dostupnej sociálnej pomoci,“ konštatuje mesto.

Poradenstvo poskytli v oblasti bývania159-krát, takmer 196-krát v oblasti financií, 45-krát v oblasti zamestnania, 176-krát v oblasti sociálneho zabezpečenia a 155-krát poradenstvo v iných oblastiach.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk