Prvý tohtoročný sobotný trh v Starej tržnici bude mať fašiangový nádych

BRATISLAVA: Stará tržnica
Stará tržnica v Bratislave je technickou pamiatkou a jej autorom bol mestský inžinier Gyula Laubner. Stavbu dokonèili 31. októbra 1910 prevádzka tržnice zaèala hneï na druhý deò.Túto funkciu plnila vyše 50 rokov. Zanikla až v roku 1960. Do roku 1982 slúžil objekt ako televízne štúdio. Potom patrili priestory rezortu kultúry. Keï ich po roku 1990 získalo mesto spä, vypísalo medzinárodnú súaž na rekonštrukciu tržnice. Podmienkou bolo da objekt do svojej pôvodnej architektonickej podoby. Bratislava, 12. august 2011. Foto: SITA/Marián Peiger

Na prvom tohtoročnom TRH-PIAC-MARKT si návštevníci budú môcť vybrať z ponuky zabíjačkových špecialít, remeselných pív či sezónnych produktov. 

Potravinové trhy nebudú chýbať v bratislavskej Starej tržnici ani v tomto roku. Ten v sobotu 24. januára sa bude niesť v znamení fašiangov. Novinkou prvého tohtoročného trhu v Starej tržnici budú ručne robené lízanky, cukríky i makrónky od Le Sucre – sweet manufacture. Návštevníci trhu si budú môcť domov odniesť čokolády zabalené v obaloch s bratislavskou tematikou s názvom Bratislavská čokoláda.

Po prestávke sa na trh opäť vracia farmársky biozelovoc Biosad. V ponuke trhovníkov budú aj prírodné oleje i čerstvá špaldová celozrnná múka mletá na kamennom mlyne. Na poschodí si budú môcť návštevníci posedieť pri palacinkách či iných dobrotách. TRH-PIAC-MARKT nie je len o potravinách, na poschodí tržnice tentoraz návštevníci nájdu aj Burzu kníh a platní i s čitateľským kútikom.

Kým rodičia nakúpia, o ich ratolesti sa opäť postarajú v kaviarni TUTO na prízemí tržnice. Pre deti tu bude pripravený detský program, ktorý sa tiež bude niesť v znamení fašiangov, chýbať nebudú ani pravidelné Dielničky pre všetky deti.

Potravinový trh v Starej tržnici sa koná každú druhú sobotu od 10:00 do 15:00.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk