Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tulipány, záhrada, predzáhradka, jar
Foto: archívne, www.facebook.com
20. apríla 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Prvýkrát sa do súťaže o najkrajšiu predzáhradku môžu zapojiť aj v Petržalke, najkrajšie budú odmenené

Petržalčania s trvalým alebo prechodným pobytom môžu súťažiť o najkrajšiu predzáhradku.

Petržalka spúšťa prvý ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku, do ktorej sa môžu zapojiť aj komunitné záhrady.

Ako informuje hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková, obyvatelia s trvalým alebo prechodným pobytom v Petržalke sa môžu do súťaže prihlásiť od dnešného dňa prostredníctvom formulára na webovej stránke mestskej časti.

Kreativite sa medze nekladú, a práve preto sa z niektorých predzáhradiek stali priam kultové miesta, ktoré predstavujú významný oddychový a estetický prvok lokality. Ich význam je však ďaleko väčší, môže ísť o čiastočné vodozádržné opatrenie alebo tvoria priestor pre miestnu faunu,“ konštatuje Halašková.

Tri kategórie

Súťaž bude mať tri kategórie – najkrajšia predzáhradka s podporou mestskej časti, najkrajšia predzáhradka bez podpory mestskej časti a najkrajšia komunitná záhrada. V každej kategórií budú ohodnotené prvé tri miesta vecnými cenami.

Od 20. apríla je možné prostredníctvom formulára na webovej stránke Petržalky prihlásiť a nominovať petržalské predzáhradky a komunitné záhrady. V júni bude vyberať odborná komisia tie, ktoré postúpia do online hlasovania. Vyhlásenie výsledkov bude v prvý augustový týždeň.

Podpora mestskej časti

S podporou mestskej časti vzniklo od roku 2018 viac ako 38 predzáhradiek. „Veľa ďalších vzniklo vďaka aktívnym obyvateľom a susedským komunitám, ktoré sa takýmto spôsobom rozhodli skrášliť svoje okolie a budovať tak susedskú komunitu,“ dodáva hovorkyňa Petržalky.

Petržalské predzáhradky tvoria určitú identitu miestnych komunít, a nás teší, že majú záujem robiť svoje okolie krajším. Aj týmto spôsobom preto chceme motivovať Petržalčanov, aby v tejto činnosti pokračovali, či už s podporou mestskej časti, alebo po konzultácii s mestskou časťou,“ dodáva vedúca oddelenia životného prostredia Daniela Vašková Kasáková.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X