Prvýkrát sa do súťaže o najkrajšiu predzáhradku môžu zapojiť aj v Petržalke, najkrajšie budú odmenené

Tulipány, záhrada, predzáhradka, jar
Foto: archívne, www.facebook.com

Petržalčania s trvalým alebo prechodným pobytom môžu súťažiť o najkrajšiu predzáhradku.

Petržalka spúšťa prvý ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku, do ktorej sa môžu zapojiť aj komunitné záhrady.

Ako informuje hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková, obyvatelia s trvalým alebo prechodným pobytom v Petržalke sa môžu do súťaže prihlásiť od dnešného dňa prostredníctvom formulára na webovej stránke mestskej časti.

Kreativite sa medze nekladú, a práve preto sa z niektorých predzáhradiek stali priam kultové miesta, ktoré predstavujú významný oddychový a estetický prvok lokality. Ich význam je však ďaleko väčší, môže ísť o čiastočné vodozádržné opatrenie alebo tvoria priestor pre miestnu faunu,“ konštatuje Halašková.

Tri kategórie

Súťaž bude mať tri kategórie – najkrajšia predzáhradka s podporou mestskej časti, najkrajšia predzáhradka bez podpory mestskej časti a najkrajšia komunitná záhrada. V každej kategórií budú ohodnotené prvé tri miesta vecnými cenami.

Od 20. apríla je možné prostredníctvom formulára na webovej stránke Petržalky prihlásiť a nominovať petržalské predzáhradky a komunitné záhrady. V júni bude vyberať odborná komisia tie, ktoré postúpia do online hlasovania. Vyhlásenie výsledkov bude v prvý augustový týždeň.

Podpora mestskej časti

S podporou mestskej časti vzniklo od roku 2018 viac ako 38 predzáhradiek. „Veľa ďalších vzniklo vďaka aktívnym obyvateľom a susedským komunitám, ktoré sa takýmto spôsobom rozhodli skrášliť svoje okolie a budovať tak susedskú komunitu,“ dodáva hovorkyňa Petržalky.

Petržalské predzáhradky tvoria určitú identitu miestnych komunít, a nás teší, že majú záujem robiť svoje okolie krajším. Aj týmto spôsobom preto chceme motivovať Petržalčanov, aby v tejto činnosti pokračovali, či už s podporou mestskej časti, alebo po konzultácii s mestskou časťou,“ dodáva vedúca oddelenia životného prostredia Daniela Vašková Kasáková.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk