Psíčkari z Petržalky sa musia mať na pozore, v uliciach je opäť porozhadzovaná otrava pre psov

pes, mesto, sídlisko
Foto: ilustračné, GettyImages

Ak psík skonzumuje otravu, hrozia mu zdravotné problémy a v tých horších prípadoch aj smrť.

Psíčkari na sociálnych sieťach často upozorňujú druhých majiteľov psov, keď sa objaví niekde v Bratislave otrava. Ľudia, ktorí nemajú radi zvieratá, v minulosti na cvičiskách pre psov rozmiestňovali klince, balili žiletky do párkov a pod.

Otrava na viacerých uliciach

Otrava býva voľne porozhadzovaná v tráve alebo zabalená do nejakých potravín. Najnovší prípad pochádza z Bradáčovej ulice a otravu pravdepodobne skonzumoval psík z trávy. V ozname majiteľ uvádza, že psík mal silno podráždené hlavné orgány.

Pred niekoľkými dňami sa objavil na Facebooku Psíčkari z Petržalky ďalší oznam, ktorý vystríhal pred otravou. Malo ísť o lokalitu od Romanovej ulice až po Technopol.

Príznaky otravy a ako postupovať

Psíkovia sú zvedavé zvieratá a veľakrát zjedia niečo skôr, ako si to ich majiteľ všimne a stihne zakročiť. Ak sa bojíte, či nešlo o otravu, spoznáte to podľa niekoľkých príznakov.

Najčastejšie ide o zvracanie a hnačku, kŕče, slabosť, psík odmieta stravu a vodu. Môže sa objaviť aj kŕvacanie z telesných otvorov.

V prípade konzumácie otravy je potrebné čo najrýchlejšie vyvolať zvracanie psa a následne rýchlo vyhľadať veterinára. Ak sa otrava zachytí včas, psík má šancu na záchranu, v opačných prípadoch mu hrozí úhyn už do niekoľkých hodín od skonzumovania otravy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk