Psík žil na cintoríne a utiekol hrobárovi z lopaty, potrebuje nový domov alebo finančnú podporu

Adopcia psíka
Foto: Gettyimages, Facebook/ Sloboda zvierat, PS Creation - koláž Bratislavadeň

Psíkovi Musirovi hrozila smrť. Môžete ho podporiť aj adopciou na diaľku.

V bratislavskom útulku Sloboda zvierat končí mnoho zatúlaných či týraných zvierat. Za pomoci dobrých ľudí, dobrovoľníkov a pracovníkov útulku dostávajú zvieratá potrebnú lekársku opateru a každodennú starostlivosť.

Jedným z členov útulku je psík Musir. Objavili ho v rozpadnutom dome na cintoríne v Trnave. Žil v stiesnenom priestore a celé dni zavýjal.

Musirov osud nevyzeral vôbec ružovo. Jeho majiteľom bol hrobár, ktorý zviera zdedil po otcovi. Hrobárova manželka nebola ochotná mať v dome psa a preto ho zatvárali v dome na cintoríne. S jeho prítomnosťou nesúhlasil ani správca cintorína, pretože zavýjanie rušilo pri pohreboch.

Hrobár uvažoval dokonca o tom, že by Musira zastretlil. Pred možnou smrťou ho pred viac ako rokom zachránili pracovníci útulku.

Musir miluje aportovanie s tenisovými loptičkami. Žil však dlho v izolácii a nemal možnosť sa socializovať. Útulok verí, že raz sa psík dostane do dobrých rúk.

Ak by ste chceli pomôcť, no z akýchkoľvek dôvodov si psíka nemôžete dovoliť osvojiť, môžete sa zapojiť do adopcie na diaľku. Ide o pravidelný mesačný príspevok, ktorý pomáha skvalitniť život zvieratku v útulku. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.

Adopcia psíka
Psík Musir je v útulku viac ako rok. Foto: Facebook/ Sloboda zvierat, PS Creation

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk