Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
mestská polícia
ilustračné: SITA
13. júla 2018 Správy BratislavaKrimi Bratislava od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Psychiatricky liečený Bratislavčan zaútočil na príslušníkov mestskej polície, nakoniec skončil v nemocnici

Mestská polícia v Bratislave má za sebou týždeň plný rôznych zásahov, ako uvádzajú policajti na svojej webovej stránke, počas uplynulého týždňa riešili v hlavnom meste SR až 1116 udalostí. Z nich bolo 218 však takých, ktoré sa na mieste po preverení hliadkami ukázali ako neopodstatnené.

Podľa informácií mestskej polície, k opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili najmä priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, tých bolo celkovo 746. V dvoch prípadoch občania odovzdali hliadkujúcim príslušníkom mestskej polície nájdené osobné doklady a v piatich prípadoch mestská polícia spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci. V jednom prípade dokonca mestská polícia zistila dôvodné podozrenie zo spáchania trestného činu.

„V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili mestskí policajti 19 priestupov. Čistota a verejný poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 32 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 16 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili v 4 prípadoch,“ uvádzajú mestskí policajti.

Počas týždňa boli hliadkami mestskej polície zistené aj prípady týkajúce sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, tých bolo osem a taktiež sa zistili prípady nepovoleného exteriérového sedenia, ktoré boli tri. „Napriek zákazu požívania alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 10 ľudí, 3 priestupky súviseli s nepovolenými pouličnými aktivitami a 4 priestupky sa týkali obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov. Zákon o ochrane nefajčiarov tým, že niektorí ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy bol porušený 9 krát,“ píše polícia.

Mestská polícia počas uplynulého týždňa ďalej nahlásila na príslušné úrady sedem starých vozidiel, dve nové nelegálne skládky a dva prípady poškodenia dopravných značiek. „Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 436 krát a 82 motoristov si po svoje odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 39 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí,“ spresňuje polícia.

K prípadom, ktoré riešili mestskí policjati, patrí aj agresívny muž, ten napokon skončil v nemocnici. Ako uvádza polícia, viacerí občania v utorok popoludní telefonovali na číslo mestskej polície 159 v Bratislave a upozorňovali na muža, ktorý sa správal agresívne. V tom čase išlo o neznámeho muža v pešej zóne na Poľnohospodárskej ulici vo Vrakuni.

„Tieto oznamy okamžite preverila jedna z kynologických hliadok mestskej polície vykonávajúca službu v okolí Stavbárskej ulice. Policajti neznámeho muža v pešej zóne skutočne našli. Ten na výzvu policajtov, aby upustil od protiprávneho konania, nereagoval a fyzicky zaútočil aj na kynológov,“ informuje polícia.

Aby policajti odvrátili ďalšie útoky agresívneho muža, použili voči nemu donucovacie prostriedky ako chvaty a hmaty a neskôr aj služobné putá. Napokon sa ukázalo, že ide o 54-ročného Bratislavčana, ktorý podstupuje psychiatrickú liečbu. „Vzhľadom k týmto skutočnostiam bola preto na miesto privolaná posádka rýchlej zdravotnej pomoci, no tento muž začal napádať aj záchranárov. Z tohto dôvodu preto hliadka mestskej polície asistovala pri prevoze muža do zdravotníckeho zariadenia,“ uzatvára polícia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X